2024, Четвер, 25.04.2024, 14:15

Головна » 2021 » Травень » 13 » До Дня Європи в Україні
До Дня Європи в Україні

Щорічно з 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи (відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року). В 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня. Це свято вкотре нагадує, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа – це історичний дух України, це її майбутнє. Це прекрасна нагода засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Цікаво, що у 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Багато цікавого та загадкового, що таїть в собі Європа, можуть побачити користувачі Марганецької центральної міської бібліотеки на темаполичці-екскурсії «Подорожуємо Європою», яка підготовлена бібліотекарями читального залу центральної міської бібліотеки І.І.Мащенко, В.В.Фіалковською та О.О.Середіною.

З матеріалів виставки можна дізнатися про культурні і туристичні «перлини» європейських країн, пірнути в невідомий світ сьогодення країн Європейського Союзу, познайомитися з традиціями та обрядами, помилуватись чудовими краєвидами.

Також пропонуємо спробувати сво знання про ЄС у вікторині онлайн.

Вікторину підготувала О.В.Забенько, пр. бібліограф ЦБС

Переглядів: 258 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0