2024, П`ятниця, 19.04.2024, 22:53

Головна » 2013 » Листопад » 22 » Урок пам’яті “Ще й досі блукають їх душі, мов тіні, і хліба шукають по всій Україні”
     21 листопада в Центрі слов'янської писемності та культури центральної міської бібліотеки ім.М.Островського відбувся урок пам’яті під назвою «Ще й досі блукають їх душі, мов тіні, і хліба шукають по всій Україні». Він був присвячений 80-річчю Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Згідно з Указом Президента України вшанування пам’яті жертв Голодомору відзначається в останню суботу листопада.
     На захід були запрошені учні СШ №3. Ведучі заходу, бібліотекарі читального залу Павлова Н.М. та Фіалковська В.В., розповіли про одну із найтрагічніших подій в історії нашої країни - Голодомор 1932-1933 років, розкрили головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив у ці роки український народ.
        Також звернули увагу учнів на нову, нещодавно одержану бібліотекою, Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. Дніпропетровської області, яка на різноманітній першоджерельній основі розкриває причини, сутність і важкі наслідки національної трагедії 1932-1933р.р.

Посередині залу на столі ведучі виклали чорний хліб, поставили свічку, ікону Божої Матері, вазу, перев'язану чорною стрічкою. Цим самим хотіли донести всю трагічність цієї події, її важливий вплив на хід історії України.
    Ведучі зупинилися на подіях, що відбувалися під час Голодомору в Дніпропетровській області, яка зазнала найбільших людських втрат. В ході заходу були зачитані вірші нашого земляка, члена Спілки письменників України Г.П.Бідняка, який присвятив цій темі своє пристрасне слово. Всі присутні вшанували пам’ять загиблих жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Розповідь ведучих супроводжувало відео та презентація слайдів на основі документальних матеріалів зі свідченнями очевидців. Вони були показані на екрані за допомогою проектора та ноутбука. Їх підготувала та показала бібліограф ЦБС Забенько О.В.
      До уроку пам’яті була оформлена книжкова виставка «Криваве клеймо Голодомору».
Переглядів: 749 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2013  »