2024, Субота, 20.04.2024, 06:28


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » З газети "Шахтар Марганця"

МОЯ УКРАЇНА – ЗЕМЛЯ КОБЗАРЯ

Шахтар Марганця. - 2014. - 17 січня. - С.2.

МОЯ УКРАЇНА – ЗЕМЛЯ КОБЗАРЯ

У рамках відзначення Року Тараса Шевченка центральною міською бібліотекою ім. М. Островського  заплановано ряд заходів. Зокрема, на цьому тижні було задіяно книжкову виставку «Моя Україна – земля Кобзаря». В її відкритті взяла участь заступник міського голови Олена Володимирівна Медяник, яка висловила працівникам  книгозбірні глибоку подяку за ґрунтовний і різноплановий добір матеріалів – найкращих, найсучасніших, найцінніших. Окрім книг, представлені періодичні видання та електронні носії інформації. Виставка має такі розділи: «Україна на шляху перетворень»; «Творці історії України»; «Права людини – основа європейських цінностей»; «Українська – мова єднання»; «Петриківка – культурна спадщина ЮНЕСКО»; «Т. Г. Шевченко – духовна вершина України»; «Велич Тарасового слова»; «Сердечні пристрасті Кобзаря»; «Мистецька спадщина Шевченка-художника»; «Нетлінні скарби Шевченківського Всесвіту».

Енциклопедичний довідник «Шевченківські лауреати 1962-2012» пропонує читачам ознайомитися з лауреатами цієї національної премії.

Про невідомі раніше факти з бібліографії Тараса Григоровича , його спогади, спогади його друзів можна прочитати у книзі «Т. Шевченко. Невідомі сторінки життя», котра насичена малюнками поета та уривками із віршів.

Шевченків «Кобзар» - це свого роду Біблія українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Народ, який має такого поета, як Шевченко, й таку вічну книгу як «Кобзар», - безсмертний!

Про подорож Тараса Шевченка нашим регіоном цікаво розповідає видання «Шевченкіана Придніпров’я», котре містить офіційну карту Катеринославської губернії, на якій зроблені позначки шляху, яким їхав Т. Г. Шевченко, та місця, де він зупинився й малював краєвиди під час подорожі 1845 року. Читаючи цю книгу, ми немов проходимо Тарасовими стежками! До речі, вона користується неабияким попитом серед читачів: місцевих поетів (зокрема, А. О. Антоненка), художників, вчителів історії й просто шанувальників історії рідного краю.

У науково-популярній книзі «Тарасові музи» йдеться про жіноцтво,яке оточувало Тараса Шевченка, його сердечні почуття, його музи, котрі надихали великого поета, художника на створення геніальних поезій і невмирущих полотен, про музу всього його життя – Україну.

Як відомо, Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. За своє недовге життя він створив багато геніальних творів образотворчого мистецтва. На виставці представлені документи, що сприяють його розкриттю як талановитого художника. І, звичайно ж, чільне місце на виставці відведено поетичним збіркам Великого Кобзаря, ім’я якого не тьмяніє в пам’яті народній. Тож збулися пророчі слова Тарасового «Заповіту»:

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

Не забудьте пом’янути

Незлим, тихим словом!

Лідія Пономарьова,  директор центральної бібліотеки ім. М. Островського

Категорія: З газети "Шахтар Марганця" | Додав: Biblioteka (09.01.2015)
Переглядів: 478 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Ми на карті
Відзнаки