2024, Субота, 27.04.2024, 12:35


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

"Школа жіночої чарівності"

Клуб "Школа жіночої чарівності"  існує з 1991 року. Спочатку він працював на базі професійного ліцею (колишнє ПТУ №68), а з 2001 року працює для дівчат-старшокласниць СШ №11. Веде її бібліотекар юнацького абонементу Марганецької центральної міської бібліотеки Вікторія Василівна Жданова.

Навіщо ж існує цей клуб? Які його завдання, девіз, статут?

Почнемо з назви. "Школа" – це набування знань, досвіду, навичок, тобто, навчання, "жіночої" – для дівчат та жінок. А ось що означає "чарівність"? Як про це говорить тлумачний словник Даля?

"Обаять – околдовывать, очаровывать.

Обаяние – очарование.

Обаятель – чародей, колдун, умеющий овладеть умом и волею другого, очаровать его".

З цього можна зробити висновок, що для того, щоб зачарувати іншу людину, треба мати не тільки чарівну зовнішність, але й багатий внутрішній світ.

Клуб має девіз:

"Как неразгаданная тайна,

Живая прелесть дышит в ней …

Земное ль в ней очарованье,

Иль неземная благодать?

Душа хотела б ей молиться,

А сердце рвется обожать"…

Ф.Тютчев

І також має устав.

Кожний член клубу зобов'язаний:

1.  Починати свій ранок з посмішки й зарядки.

2.  Не допускати зло у душу.

3.  Дружити з природою.

4. Не носити неохайний одяг і не мати огидної зачіски.

5.  Бути ввічливим і доброзичливим в поводженні з оточуючими.

6.   Частіше займатися аутотренінгом: "Все в мене добре, все в мене чудово і буде ще краще!"

7.  Ділитися гарним настроєм з людьми.

8.   Виявляти почуття гумору.

9.   Вміти уважно слухати співрозмовника.

10.  Стати цікавою людиною.

11.   Бачити й розуміти красу обличчя, тіла, одягу, поведінки, думки, мови.

12.    Розвивати і тренувати в собі потребу у світлих і радісних емоціях.

13.    Формувати в собі духовні потреби.

 У "Школі жіночої чарівності" звертається увага на вміння дівчат бути зовнішньо-красивими.

 Також приділяється увага правилам етикету. Дівчатка знайомляться з поняттям етикету, його історією та його видами (з етикетом зовнішнього вигляду, характеру, одягу, споживання їжі, етикетом у своєму домі, на вулиці, в театрі та інші).

Проводяться тести, за якими дівчата самі визначають свої якості.

Щоб бути всебічно розвиненими людьми, вони знайомляться з традиціями та звичками не тільки нашої країни, а й інших, наприклад: "Світ традицій Англії, Франції, Японії, Китаю, Африки, Азії" і т.д.

 Етикет охоплює всі ситуації, в яких відбувається спілкування між людьми. Тому його знання необхідні кожній вихованій та культурній людині.

Але, щоб бути чарівною, треба ще мати красу духовну. "Що таке краса? Потреба краси й творчості, яка її втілює, - з людиною нерозлучна, і без неї людина, можливо, не захотіла б жити на світі," – писав Ф.М.Достоєвський.

 У наші дні ми захоплюємося красою і досконалістю розвинених форм людського тіла, але все більше й більше уваги звертаємо на духовну красу. Ми втішаємось зовнішньою красою людей. Краса, дана людині природою, - її щедрий дарунок, людина нічого не зробила для того, аби його отримати. Але цього мало. Людина має прагнути стати якомога кращою. Людина гарна зовні, не обов'язково прекрасна людина і, навпаки, прекрасна людина не завжди виявляється гарною.

 Над усім цим дівчата вчаться задумуватись в "Школі жіночої чарівності", тому що краса має таку владу над людиною, що здається нам іноді немовби знаком, позначкою добра та інших прекрасних людських рис.

  Побачити внутрішню красу людини, навчитись цінувати її, захоплюватись нею, допомагає нам мистецтво. Тож на засіданнях клубу старшокласниці знайомляться з мистецтвом Давньої Греції та Давнього Риму, Середньовіччя, епохи Відродження; Західної Європи ХVII – ХХ ст.; України.

Навчившись читати мову мистецтва, проникаючи до глибин задуму художника, осягаючи всю неповторну красу кожного справді художнього твору, дівчата починають більше бачити, тонше відчувати, гостріше сприймати прекрасне і розуміти, що тільки прилучившись до світу мистецтва, можна вважати себе культурною людиною.

З усього сказаного можна зробити висновок, що "Школа жіночої чарівності" бачить свою мету в тому, щоб навчити кожну дівчину, яка в майбутньому стане жінкою, матір'ю, бути гармонійно розвинутою особистістю, прагнути до краси не тільки зовнішньої, а й духовної. А головне пам'ятати, що все прекрасне у цьому світі – від Жінки.

Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Ми на карті
Відзнаки