2024, П`ятниця, 26.04.2024, 22:49


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » З газети "Шахтар Марганця"

РОЗВИВАТИ МОВНІ ВІДНОСИНИ В ІНТЕРЕСАХ УСІХ ГРОМАДЯН

РОЗВИВАТИ МОВНІ ВІДНОСИНИ В ІНТЕРЕСАХ УСІХ ГРОМАДЯН

         Минулого тижня положення нещодавно прийнятого Верховною Радою Закону про мовну політику в Україні обговорювалися на зустрічах з працівниками централізованої бібліотечної системи та керівниками міських соціальних служб за участю заступника міського голови Олени Медяник і депутатів міської ради від Партії регіонів.

         Зокрема, Вікторія Ралко, працівниця бібліотеки ім. М. Островського, зауважила: «Вважаю що глава держави знайшов єдино правильний вихід із ситуації, що виникла після ухвали Закону «Про засади державної мовної політики»: вирішив вивчити всі зауваження й пропозиції і потім серйозно його допрацювати, виходячи з думок громадян. Головне, що піклування про одних не порушували права інших».

         На Дніпропетровщині живуть представники дев’яноста національностей. Закон про мови, безумовно, допоможе їм зберігати й розвивати свої культурні традиції. Зараз відбуваються дуже цікаві зміни у поглядах тих людей, котрі спочатку побачили в ньому загрозу Українській самобутності, а нині, ознайомившись із положеннями законодавчого документа і зрозумівши його значення для країни, кардинально змінили думку.

         Європейською хартією регіональною визнається та мова, носіїв якої на території регіону зафіксовано не менше 10% від чисельності  всього населення. Інформацію про наявність національних меншин котрі проживають у нашому місті, можна отримати від державної служби статистики або під час перепису населення. В Марганці за попередніми даними, росіяни складають 12% поляки – близько 3%, є румуни, вірмени, роми. Всього в нашому місті мешкає до 20 національностей, але їх відсоток не значний. Українців – майже 75 відсотків. від населення до владних структур повинні надійти підписні листи з проханням встановити певну мову в якості регіональної. і вже потім на сесії міської ради вона може отримати цей статус.

         Олена Медяник наголосила: Законом, зокрема, визначається, що практичні всі процеси (це і діловодство, і судова справа, і прокурорський нагляд, і документація органів місцевого самоврядуванням) й надалі вестимуться державною мовою. Дозволяються лише виступи рідною мовою: якщо комусь важко говорити державною, він зможе розмовляти мовою нацменшин, але лише в тому випадку, якщо вона визнана регіональною. Що ж стосується держслужбовців і тих працівників, які постійно спілкуються з людьми, то вони повинні володіти обома мовами: і державною, і тою, якою людина отримає право звертатися до нас. На письмові звернення ми також відповідатимемо тією мовою, якою написано листа».

         Тож будемо й надалі детально вивчати положення Закону про мови, обговорювати проекти змін і поправок до нього, аж допоки не досягнемо повного порозуміння в цьому важливому питанні.

Володимир Мироненко, депутат міської

 ради від Партії регіонів.

Категорія: З газети "Шахтар Марганця" | Додав: Biblioteka (14.01.2013)
Переглядів: 524 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Ми на карті
Відзнаки