2024, Субота, 20.04.2024, 16:46


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » З газети "Шахтар Марганця"

Випробування їх не зламали

З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, котрий з 1945 року за ініціативою ООН відзначається в усьому світі, в читальному залі центральної бібліотеки ім. М.Островського відбувся тематичний захід, в якому взяли участь представники міської влади, місцевого осередку Партії регіонів, управління освіти, ради ветеранів, громадськості, ЗМІ.

Згідно з актом комісії, складеним у 1945-ому, з нашого міста до Німеччини було вивезено 11,5 тис. чоловік. З них близько 10 тис. – в’язні, які працювали на місцевих шахтах , а решта – молодь з Марганця та навколишніх сіл. Вони, як сотні тисяч радянських громадян, зазнали знущань у фашистських таборах, тюрмах, гетто, розташованих по всій Європі. Сьогодні міське об’єднання в’язнів-жертв нацизму, яке очолює В.В. Котов, налічує 47 чоловік, з яких 11-ть народилися в неволі.

На зустріч до бібліотеки завітали В.О. Ващилін та К.П. Міусська, які в підлітковому віці потрапили до фашистської неволі. Володимир Онуфрійович у 1972 р. 15-річним юнаком став в’язнем концтабору Нойенгамме. До рідного міста повернувся лише в 1950-ому, після визволення та служби в армії. Катерина Пилипівна працювала в неволі й допомагала радянським військовополоненим, за що потрапила до гестапо та була суворо покарана. Драматична життєва історія й у В.В. Котова, який народився в німецькому Дюссельдорфі, коли його мама була полоненою. Лише у 2000-ому він дізнався правду про місце й дату свого народження, яку рідні приховували. Володимир Вікторович надіслав запит до Німеччини, на який за півроку надійшла відповідь. Він отримав копії виписок із реєстраційного журналу, свідоцтво про народження та свідчення фрау, яка приймала пологи й підтвердила факт його появи на світ у неволі.

В рамках підготовки до заходу міське об’єднання в’язнів й управління освіти  організували широку пізнавально-дослідницьку роботу. Учні шкіл зустрілися з свідками тих страшних подій і записали їх спогади, а в Центрі-комплексі позашкільної роботи відбулася виставка-конкурс малюнків «Дитинство  за колючим дротом». під час проведення заходу переможці конкурсу малюнків, якими стали Катерина Балабуха (ЦКПР), Аліна Гнєзділова (ЗСШ №5), Олександр Овсянкін (ЗСШ №7), Євген Кушнірчук  та Аліна Гуліда (ЗСШ №9), Юлія Калашник і Антон Павленко (НВК-ліцей №10), Уляна Костюченко й Аліна Церковник (ЗСШ №11), Іван Нікович і Крістіна Титаренко (ЗСШ №12), отримали грамоти від місцевого об’єднання в’язнів –жертв нацизму (вручив В.В. Котов) та солодкі подарунки від міського осередку Партії регіонів, які презентувала депутат міської ради від ПР Гульнара Хникіна.

Заступник міського голови Олена Медяник подякувала землякам, які пережили страшне лихоліття фашистських таборів, але не здалися. Також вона вручила грамоту від голови облдержадміністрації Дмитра Колєснікова за активну громадську й благодійну діяльність очільнику міського об’єднання в’язнів-жертв нацизму В.В. Котову.

Тематичними виступами захід доповнили члени міської ради ветеранів війни та праці й учасники вокального колективу «Золота осінь».

Вікторія Димашок.

Категорія: З газети "Шахтар Марганця" | Додав: Biblioteka (05.11.2014)
Переглядів: 452 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Ми на карті
Відзнаки