2024, Середа, 08.05.2024, 04:26

Головна » 2023 » Березень » 1 » 1 березня - Всесвітній день котиків
1 березня - Всесвітній день котиків

У перший день весни відзначається

Міжнародний день котів – найпопулярніших домашніх тварин у всьому світі.

Кажуть, що кішки лікують від хвороб, допомагають позбутися поганого самопочуття, та ще й мишей ловлять. Про те, чому кішок добре тримати вдома, можна говорити довго. Особливо з тими, в кого вони вже є.

За даними Ліонського університету в світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Найбільше їх в Австралії, де на 10 жителів приходиться 9 котів. На Азіатському континенті перше місце за Індонезією (тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів), а в Європі першість належить Франції, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. В той же час є країни, де домашній кіт майже не зустрічається (наприклад, Перу та Габон).

Коти – легендарні особистості. Про них існує чимало повір’їв.

Подейкують, що коти мають цілих дев’ять життів! При чому, всі коти вміють правильно себе поводити при падінні: спочатку вирівнюється голова, потім спина, потім ноги, а в кінці спина, вигинається, щоб пом’якшити приземлення.

Кішка – перший гість у новому будинку. Здавна існував звичай, згідно якого, перш ніж увійти в новий будинок, туди треба пустити кішку.

Вірили і в «метеорологічні» властивості кішки: якщо вона спить в найтеплішому місці будинку – варто очікувати похолодання, шкребе підлогу – до сильного вітру; кіт вмивається і вилизує лапки – погода найближчими днями буде теплою і сонячною; чхає – до дощу.

Бояться люди чорних котів, бо «…говорять, що не повезе, якщо чорний кіт дорогу перейде…». Але, в такому випадку, кажуть, що треба потриматися за ґудзик, тричі плюнути через ліве плече, скрутити фігу або ж найефективніше – почекати поки хтось інший пройде – і чари чорного кота не діятимуть.

Про котів написано багато книг, їм присвячують вірші, знімають мультфільми та фільми.

Саме до цієї події бібліотека підготувала книжкову виставку  « Подорож до країни Киць – киць» та запросила у гості родину Шмаргунових з мамою Оленою. Діти розповідали про своїх домашніх улюбленців – котів , у них їх троє, та з цікавістю роздивлялися кольорові книжки та журнали. Діти були в захваті від бібліотеки та різноманітності книжок і журналів.

Підготувала матеріал  бібліотекар Олена Рак

Переглядів: 142 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0