День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні відзначається щорічно 22 червня. День встановлено “…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…” згідно з Указом Президента України “Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні” від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.
![](https://1.bp.blogspot.com/-FHKLl0M_l6E/YM3MTrYByyI/AAAAAAAAG1s/6u_-0PVWI2I58c2QwJS6kXqxaeRkx7YEwCNcBGAsYHQ/s450/unnamed%2B%25281%2529.jpg)
Бібліотекарі читальної зали Марганецької центральної міської бібліотеки підготували книжкову виставку-вшанування «Той червень страшний не забути повік». Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі.
![](https://1.bp.blogspot.com/-c3uydmS1gyU/YM3L7N_TnfI/AAAAAAAAG1U/ZT7Igk5HIiUpCBPtrQgVE6EkNXM8n8JDwCNcBGAsYHQ/s1662/2IMG_0831.JPG)
22 червня 1941 року нацистська Німеччина розпочала бойові дії проти Радянського Союзу. Друга світова війна на той час уже тривала майже два роки – від 1 вересня 1939 року. За ці неповні два роки СРСР захопив частину Польщі, а також окупував країни Балтії – Литву, Латвію та Естонію.
![](https://1.bp.blogspot.com/-BLec6JfZL7c/YNCMY_kq8rI/AAAAAAAAHrs/G-LvuqLUWxY3I-KWoCtlemhXTkOrNm0NACNcBGAsYHQ/w640-h426/IMG_0844.JPG)
Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
![](https://1.bp.blogspot.com/-4MbGTQV9FzA/YM3L-6bnrSI/AAAAAAAAG1c/0XCm7CCz-G8Srv3SRoAPp8EaBj9TTkjyACNcBGAsYHQ/s705/2018-06-22.jpg)
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!
Підготували: І.І.Мащенко, О.О.Середіна, О.В.Забенько. |