2024, Четвер, 02.05.2024, 19:53

Головна » 2023 » Серпень » 29 » 29 серпня країна вшановує захисників , які віддали життя за Україну
29 серпня країна вшановує захисників , які віддали життя за Україну

29 серпня Україна вшановує захисників, які віддали своє  життя захищаючи Україну.

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.

Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля.

Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

За даними Книги пам’яті полеглих за Україну, з 2014-го, станом на 1 грудня 2021 року загинули 4490 українських воїнів.
Повномасштабне вторгнення Росії 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості  та, на жаль, втрат.

Цього року, поки триває війна до Перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії. Але ми впевнені, що українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті . Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою.

Після перемоги ми віднайдемо свої традиції пам’яті про загиблих воїнів. Ми вже називаємо і продовжимо називати на їхню честь вулиці. У нас уже є місця пам’яті та меморіальні дошки у публічному просторі. Але після остаточної Перемоги в країні повинні постати особливі місця, з проникливою архітектурою , які свідчитимуть, що ми шануємо і дякуємо!

Центральна міська бібліотека саме до цього дня  підготувала і оформила виставку-вшанування «Україно моя, ти на коліна не стала! Героям твоїм слава!» .  У ретельно відібраних матеріалах користувачі дізнаються про історії  солдат і офіцерів , що вижили  в «Іловайському котлі», познайомляться з фотоматеріалами з родинних архівів.

Пам’ятаємо і будемо пам’ятати!

Переглядів: 142 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2023  »