2024, П`ятниця, 26.04.2024, 12:47

Головна » 2018 » Липень » 4 » Алеї поетів міста бути!
Алеї поетів міста бути!

До 80-річчя нашого рідного і любимого міста Марганця, біля скверу ім. Т. Шевченка отримала свій початок Алея поетів міста.

Сьогодні її відкриває найяскравіше ім’я прозаїка, поета, члена Національної спілки журналістів України, члена Асоціації українських письменників Віри Павлівни ХВОСТИК. Вона любила Україну, український народ і рідне місто Марганець. Любила безсмертне слово Кобзаря і більше 50 років віддала творчості. Саме за її задумом побачили світ три збірки марганецький поетів: «Величальная Марганцу», «Город серебристых тополей» та «Краю мій лелечий». Працювала Віра Павлівна в місцевих газетах «Шахтар Марганця» , «Марганчанка». Десять років редагувала літературно-художній додаток до газети «Марганчанка». Вона була автором книг: «Мелодія серця», «Улица имени сына», «У щастя два крила».

Саме Віра Хвостик об’єднала навколо себе усіх марганецький поетів, прозаїків та художників. Вона стояла біля витоків створення на початку 90-х років ХХ ст. міського літературного об’єднання «Боян» (ідея створення якого належить поету і художнику Олені Анатоліївні Яковіткіній, перші засідання «Бояну» проходили в її будинку).

Віра Павлівна Хвостик керувала «Бояном» до вересня 2014 року. В пам’ять про свого вчителя, «хрещеної матері» всіх «пишучих» марганчан, колеги по перу, творчі люди дали нове ім’я міського літературного об’єднанню – «Віра».

Колектив центральної міської бібліотеки ім. М. Островського, читачі бібліотеки, члени міського літературного об’єднання «Віра» вдячні всім-всім землякам за ідею створення в місті Алеї поетів і відображенні на ній світлого імені Віри Хвостик.

Лідія Пономарьова,

директор Марганецької міської ЦБС