2024, П`ятниця, 26.04.2024, 13:27

Головна » 2018 » Березень » 9 » Бібліотечна виставка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"
Бібліотечна виставка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"

Тарас Шевченко... Хто в Україні не чув цього імені. Ікона нації, геній України, національний пророк, шанований Кобзар - все це про одну людину. Про видатного поета Тараса Григоровича Шевченка. Саме 9 березня народився Кобзар. В цьому році ми відзначаємо 204-ту річницю від дня його народження.

Тарас Шевченко у всіх на устах. Він добре знаний не тільки в нашій державі, але й в усьому світі. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Це друге місце за кількістю пам’ятників одній особі (після Ісуса Христа).

В Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка. У Казахстані його ім’я носить Форт-Шевченка, з 1964 по 1991 роки місто Актау мало назву Шевченко. Також назву Шевченко носять 3 села, 4 селища і 8 хуторів в Адигеї, Башкортостані, Краснодарському краї та 8 областях Російської Федерації, і село у Рибницькому районі Придністров’я. Крім того, на честь Шевченка названі морська затока в Аральському морі та вершина висотою 4 200 м на північному схилі Великого Кавказу, в Боковому хребті. Це ім’я дали їй українські альпіністи, які вперше зійшли на цю вершину Кавказу у 1939 році.

Мабуть, всі хоча б раз у житті гортали "Кобраз" Тараса Шевченка. А чи знаєте ви, що одним із вагомих надбань Тараса Шевченка в справі живопису є альбом картин "Мальовнича Україна"?!

Ще більше цікавого ви зможете дізнатися, переглянувши книжкову виставку "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття". Цю виставку до 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка підготували бібліотекарі бібліотеки-філії №2 І.І.Мащенко та О.К.Поклонська. На виставці представлені матеріали про життя та творчість Тараса Шевченка, а також про маловідомі грані його особистості.

Запрошуємо всіх ознайомитися з виставкою "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"! А бібліотекарі будуть раді допомогти кожному читачеві знайти собі видання за смаком та інтересами!

Підготувала Ольга Забенько,

провідний бібліограф ЦБС