2024, Вівторок, 16.04.2024, 21:12

Головна » 2018 » Жовтень » 17 » Чи обов’язково залишати речі в камері схову в супермаркеті, і хто відповідає за їх збереження?

Нікопольський МЦ з надання БВПД інформує

Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "правова допомога"Іноді бувають такі випадки,  коли адміністрація магазину наполегливо просить покласти речі в камери схову в магазині. Насправді, при вході до торговельного центрy, Ви маєте право не здавати Ваші особисті речі, оскільки такий обов’язок жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачений.  Отже, відповідно до  п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» зазначено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об’єктів без здавання на збереження особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється у таких торговельних об’єктах, та створити умови для збереження речей споживачів, у разі, коли вхід до торговельного об’єкта з товарами, які реалізуються в таких закладах, заборонено. Таким чином, ніхто не уповноважений змусити Вас здати у камеру схову речі, крім тих, що продаються у даному закладі.

Результат пошуку зображень за запитом "камера схову"

У разі, якщо Ви все ж таки вирішили залишити свої речі у камері схову, закрили її на ключ, Ви як споживач уклали з торговельним центром безоплатний публічний договір зберігання, це регулюється частиною 3 статті 936 Цивільного кодексу України.Прийняття речі на зберігання може підтверджуватися видачею споживачеві номерного жетона, іншого знака, що посвідчує прийняття речі на зберігання. З цього моменту магазин несе відповідальність за збереження залишених речей.

Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "номерний жетон у супермаркеті"Відповідно до статті 942 Цивільного кодексу України зберігач, в нашому випадку супермаркет зобов’язаний вживати усіх заходів, для забезпечення схоронності речі. При безоплатному зберіганні Ваших речей, зберігач зобов’язаний піклуватися про річ, як про свою власну.

Також, на зберігача покладено обов’язок повернути покупцеві річ, яка була передана на зберігання.

Згідно статті 951 Цивільного кодексу України збитки завдані покупцеві нестачею або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем:

• У разі втрати речі – у розмірі її вартості;
  • У разі пошкодження речі –  у розмірі суми, на яку знизилася її вартість.

Переглядів: 466 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2018  »