2020, Понеділок, 01.06.2020, 09:59

Шановні користувачі! У зв'язку з карантином до 10 червня 2020 року бібліотека не працює.З будь-якими питаннями звертайтеся на e-mail: biblioteka-ost@i.ua
Головна » 2020 » Травень » 16 » День пам’яті жертв політичних репресій
День пам’яті жертв політичних репресій

17 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій.

Це День пам’яті і скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Мільйони людей рішенням сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

І наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

У цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

Саме цій даті присвячена книжкова виставка-пам’ять «Зламана доля та незламана воля», оформлена бібліотекарями читальної зали Марганецької міської центральної бібліотеки. Книги, представлені на виставці, спрямовані на відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, є тут і твори письменників, які підлягали політичним репресіям.

Бібліотекарі читальго залу

Переглядів: 45 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0