2024, П`ятниця, 19.04.2024, 08:02

Головна » 2021 » Листопад » 4 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох.

Щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу.

Напередодні свята у читальній залі оформлено книжкову виставку «Джерела духовності слов’янських народів», яка ознайомить користувачів з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови. Тут же можна дізнатися про життя та діяльність послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської Лаври Нестора Літописця, а бажаючі знайдуть видання славетних майстрів рідного слова: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Котляревського, Панаса Мирного, Івана Нечуя - Левицького тощо, які прославляють свою країну, свою рідну мову, бо мова – це засіб відображення національної культури, розвитку і збереження духовної та матеріальної спадщини.

Шановні друзі!

Маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!».

Хай усіх нас єднає належність до великого народу!

Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

Публікацію та виставку підготували Ірина Мащенко, Вікторія Фіалковська.

Переглядів: 251 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2021  »