2024, Субота, 20.04.2024, 03:58

Головна » 2020 » Червень » 5 » До 100-річчя від дня народження Івана Кожебуда, легендарного льотчика
До 100-річчя від дня народження Івана Кожебуда, легендарного льотчика

8 червня 2020 року виповнюється 100 років від дня народження Івана Кожедуба, героїчного пілота. Про Івана Микитовича Кожедуба написано та розказано, достатньо багато. І нам навряд чи вдасться щось суттєве добавити. Єдине що залишається – ще раз згадати славний життєвий шлях українця – кращого льотчика-аса країн антигітлерівської коаліції за весь час Другої  світової війни.

Іван Микитович Кожедуб народився 8 червня 1920 року у селі Ображіївка Шосткінського району Сумської області. Закінчив хіміко-технологічний технікум і Шосткінський аероклуб. В Червоній Армії з 1940 року. У 1941 році закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків. Служив в ній інструктором.

До кінця війни гвардії майор Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, у 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. П’ятдесят другу зірку на фюзеляжі літака Іван Кожедуб отримав після того, як 15 лютого 1945 року у небі над Франкфуртом-на-Одері збив перший в історії реактивний літак Me-262. Свій останній бій, в якому збив 2 FW-190, провів у небі над Берліном.

Льотчик-винищувач, тричі Герой Радянського Союзу, маршал авіації Іван Кожедуб, нагороджений 2 орденами Леніна, 7 орденами Червоного Прапора, орденом Олександра Невського, 2 орденами Вітчизняної війни I-го ступеня, 2 орденами Червоної Зірки, орденом «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР» ІІІ-го ступеня.

За всю війну Іван Кожедуб жодного разу не був збитий. Він справедливо вважається кращим асом авіації Другої Світової війни.
Тричі Герой Радянського Союзу, найрезультативніший льотчик-винищувач нашої армії часів Другої світової війни, маршал авіації Іван Микитович Кожедуб і сьогодні є для нас прикладом мужності, патріотизму та високого професіоналізму.

Більше дізнатися про цю легендарну людину ви зможете з книги Андрія Кокотюхи «Іван Кожедуб».

Кокотюха А. Іван Кожедуб/ А. Кокотюха; пер. з рос. В.Немашкало. - Харків: ПЕТ, 015. - 128 с.

Іван Микитович Кожедуб - військовий льотчик, визнаний кращим асом авіації союзників у Другій світовій війні. На його рахунку 330 бойових вильотів, 120 повітряних боїв, 62 збитих літаки противника. Як найрезультативніший льотчик-винищувач був тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Після війни Кожедуб - командир авіадивізії (разом з якою брав участь у війні в Кореї), маршал авіації, займав відповідальні посади в ВВС. Ім'я цього видатного льотчика-винищувача увійшло в історію світової авіації.

Запитуйте цю книгу на абонементі Марганецької центральної міської бібліотеки після карантину.

Переглядів: 295 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2020  »