2024, Понеділок, 29.04.2024, 12:05

Головна » 2024 » Лютий » 5 » До 80 річчя визволення міста Марганець від фашистських загарбників
До 80 річчя визволення міста Марганець від фашистських загарбників

6 Лютого наше славне, незламне місто відзначає  80 річницю визволення міста від фашистських загарбників. Перемога дісталась нам дуже дорогою ціною. Тим, у кого в 20 на скронях з’явилась сивина, тим, хто своїми руками боронив тягав, тим,хто міста з руїн піднімав, тим, хто сам дітей рятував, тим, хто переніс лихоліття війни. Майже три довгі роки місто Марганець було окуповано фашистськими військами. За цей час на території Дніпропетровщини фашистами спалено сотні населених пунктів, зруйновано багато заводів, підприємств, житлових будинків, історичних пам'ятників. Для жителів, що залишились у нашому місті, настав час тяжких страждань і найсуворіших випробувань. Фашистські окупанти за всяку ціну намагалися швидше розпочати видобуток руди і якнайбільше вивезти її . Вони зігнали для роботи на рудниках людей з Донбасу, Кривого Рогу, Дніпропетровську, силою і залякуванням примушуючи їх працювати на шахтах, створили тут великі табори військовополонених. Незважаючи на жорстокий окупаційний режим, робітники саботували розпорядження гітлерівців, зриваючи їх плани по видобутку руди. Фашисти замучили і розстріляли в Марганці понад 500 людей.

Саме до цієї дати бібліотекарі бібліотеки - філії для дітей оформили книжкову виставку, яка називається

"Земний уклін солдате, визволителю", аби ви мали змогу ознайомитися з  архівними документами, альбомами та папками з фотографіями загиблих партизанів і бійців на фронтах Другої Світової війни, почитати спогади родичів, нариси про людей високої мужності і честі, які ризикували своїм життям, аби врятувати світ  і життя своїх співвітчизників.

Матеріал підготувала  Олена Рак

Переглядів: 142 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 4.5/2