2024, Субота, 20.04.2024, 10:50

Головна » 2020 » Грудень » 9 » До Дня прав людини (10 грудня)
До Дня прав людини (10 грудня)

10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах»
Загальна Декларація прав людини

У цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла основоположний документ, що закріплював у міжнародному праві поняття «права людини» - Загальну декларацію прав людини.

Вона стала першим універсальним міжнародним актом з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо.

Декларація внесена до Книги рекордів Гіннесса як документ, перекладений на понад 400 мов і діалектів, що свідчить про її універсальний характер і масштаби її поширення.

В Марганецькій центральній міській бібліотеці оформлено відкритий перегляд  літератури «Подорож країнами закону», на якому  представлені матеріали з різних галузей права, починаючи з історичних витоків і закінчуючи нинішнім станом прав людини і громадянина в суспільстві. Ці видання сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших читачів.

Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з представленими виданнями!

«Синці загоються – душа ніколи». Саме під таким гаслом проходить цьогорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона тривала від 25 листопада до 10 грудня.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня тисячі громадян, сотні державних і громадських організацій об’єднують зусилля, щоб збільшити розуміння та обізнаність суспільства щодо всіх форм насильства і щоб створити соціальний простір вільний від насильства. Цю акцію «16 днів проти насильства» започаткував перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і відзначився зв’язок між насильством стосовно жінок і правами людей. Дати цієї акції наголошують на цьому. Адже 25 листопада Міжнародний день проти насильства щодо жінок. 10 грудня – міжнародний день прав людини.

Підготували бібліотекарі читального залу ЦМБ:

В.В.Фіалковська,

І.І.Мащенко