76 років минуло з того дня, як Марганець радів звільненню від німецьких окупантів. 6 лютого 1944 року - це був довгоочікуваний день, сповнений безмежним щастям та сльозами радості. Напередодні Дня визволення міста Марганця від німецьких загарбників в Марганецькій центральній міській бібліотеці відбувся урок пам’яті «Свіча пам’яті визволителям міста Марганця».
Друга світова війна 1939 - 1945 років охопила кривавим полум'ям всі українські землі. Чимало мужніх та відважних українців віддали своє життя за перемогу над ворогом, за нашу свободу, за мирне небо над головами. І марганчани не стояли осторонь: більшість чоловіків пішли на фронт, а місцеві сміливо боролися з окупантами всіма силами. Саме неймовірна любов до Марганця і України, вражаюча мужність стали одними із вирішальних чинників задля здобуття такої вистражданої перемоги над нацистами.
![](https://1.bp.blogspot.com/-6U-fLEJKOuU/XjgODcXu0gI/AAAAAAAAEfc/UQi7AzeVwkAO1LX7PZzE5kqQuMyEj4lBQCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8510.JPG)
![](https://1.bp.blogspot.com/-PySUTa_kVQQ/XjgOAtabQEI/AAAAAAAAEfE/eD9TGMyHzMUS0WwNusfra0K9NgRT6N4vwCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8475.JPG)
Ведуча заходу Вікторія Фіалковська розповіла присутнім, як прийшла звістка про війну в Марганець.17 серпня 1941 року Марганець захопили гітлерівські війська. Для жителів, що залишились у місті, настав час тяжких страждань і найсуворіших випробувань. Присутні дізналися про героїчні вчинки марганчан: М.К.Клочко, П.І.Бережного, О.Г.Гількевича, П.П.Бєлєнцова, З.Бичкову, М. Рудову та інших. Були показані документальні відеохроніки про наступ німецьких військ. Також присутні переглянули архівне відео 1994 року, де марганчани-ветерани війни згадували про події німецької окупації Марганці.
![](https://1.bp.blogspot.com/-fiuxMY6Jzo0/XjgOAhOj_II/AAAAAAAAEfA/PVde4DdFNkUGrAo_xl5gb3qpLBSG6F1bwCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8463.JPG)
На заході виступили: член президії міської ради ветеранів війни та праці, кандидат історичних наук, полковник А.С.Степанов, ветеран військової служби, почесний ветеран України, полковник В.І. Чупкін.
![](https://1.bp.blogspot.com/-URaDWfi8-60/XjgOBgLH4KI/AAAAAAAAEfM/Ulc8rikqY0sn3GnxRQ8XuYA6WwQw-Aa1QCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8483.JPG)
Виступ А.С. Степанова
![](https://1.bp.blogspot.com/-YYzuynUMyWk/XjgOBvh4NWI/AAAAAAAAEfQ/IheCwXhj16E-0moXwfhVtPz7oNtmwBdGQCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8493.JPG)
Виступ В.І.Чупкіна
Вони розповіли, як жорстоко поводилися німці з марганчанами, скільки страждань зазнали місцеві від гітлерівської навали. При звільненні Марганця тривали запеклі бої, адже марганцева руда була надзвичайно необхідна німцям для виготовлення високоякісної сталі та чавуна.
![](https://1.bp.blogspot.com/-Z7ALmuxxjqE/XjgOCvPMNkI/AAAAAAAAEfU/g42b7eg3pmgeveSEWUg01GhIVb43KdhHACNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8498.JPG)
Учасниці вокального ансамблю "Бойові подруги" (художній керівник Л.М. Топчій) для гостей в залі виконали пісні.
![](https://1.bp.blogspot.com/-Iu9namrRN4w/XjgODKs5yBI/AAAAAAAAEfY/7XILe5bdIlogmBkOwZAkTcApFtJwsanfwCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8501.JPG)
До пам'ятного дня 6 лютого в бібліотеці увазі читачів представлена книжкова виставка "Місто пам'ятає подвиг своїх визволителів", підготовлена бібліотекарями ЦМБ Вікторією Фіалковською та Лідією Мельниковою.
![](https://1.bp.blogspot.com/-7aErdsCpud0/XjgO5bvKTFI/AAAAAAAAEgA/2uUi_oy5YCsejnEe_c_7pYiXZcutaUdrQCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8514.JPG)
Підготувала Ольга Забенько, пр. бібліограф ЦБС.
Фото - Світлана Рубан, бібліотекар ЦМБ. |