2024, Субота, 27.04.2024, 09:54

Головна » 2024 » Березень » 1 » До Всесвітнього Дня котиків
До Всесвітнього Дня котиків

Сьогодні 1 березня - Міжнародний день котиків. Неофіційне свято присвячене найбільш популярним у світі домашнім улюбленцям. Кажуть, що кішка лікує від хвороб, допомагає позбавитися поганого самопочуття. Ось декілька цікавих фактів про котів, щоб ви, діточки подивилися на свого улюбленця зовсім іншими глазами:

• У середньому коти витрачають 2/3 доби на сон. Тобто дев’ятирічний кіт був активний лише три роки свого життя.
  • Кішки, як правило, «риють» правою лапою, а коти – лівою.
  • Для того, щоб спуститися з дерева, котам потрібно відступати, задкуючи.
  • Коти можуть пересуватися на максимальній швидкості близько 50 км/год. на короткі відстані.
  • Вони підстрибують на висоту, більшу в п’ять разів за власний зріст.
  • Коти труться об людей не тільки з ласки, але і для того, щоб позначити територію запахом залоз, розташованих навколо морди. Також запах виділяється в ділянці хвоста і лап.
  • Учені не знають точно, чому кіт муркоче. Більшість ветеринарів вважає, що кішка муркоче вібрацією голосових зв’язок, розташованих глибоко в горлі. Для цього м’язи гортані відкривають і закривають прохід повітря близько 25 разів на секунду.
  • У кішки в тілі 230 кісток (у людини тільки 206).
  • У котів немає ключиць, тому вони можуть пролізти в будь-який отвір розміром із їхню голову.
  • Поверхня носа у кішок так само унікальна, як відбитки пальців у людей.
  • Серце кішки б’ється майже в два рази швидше, ніж людське (від 110 до 140 ударів на хвилину).

Бібліотека - філія для дітей підготувала для вас, дітки книжкову виставку "Життя країни Мурляндії" де ви знайдете інформацію про ніжних, пухнастих красунь і красунчиків

•

•                                                                                                                                                              Інформацію підготувала Олена Рак

•