2024, П`ятниця, 26.04.2024, 07:14

Головна » 2020 » Травень » 1 » До Всесвітнього дня свободи преси
До Всесвітнього дня свободи преси

Щороку 3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси з метою оцінити рівень свободи преси у світі, захистити медіа від зазіхань на їхню незалежність і вшанувати журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків.

Головне святкування Всесвітнього дня свободи преси проходить в Аддіс-Абебі (Ефіопія) з 1 по 3 травня. День відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана «Віндхукська декларація», у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

Окрім того, до Всесвітнього дня свободи преси міжнародна організація «Репортери без кордонів» публікує щорічну доповідь — Індекс свободи преси. Ця доповідь аналізує стан свободи преси та Інтернету у 180 країнах світу. Методологія укладення індексу базується на об'єктивних цифрах - кількість нападів, арештів, випадків цензури, кількості інших злочинів, та на оцінках міжнародних і місцевих експертів. Цього року Україна посіла 102 місце. До першої п'ятірки лідерів увійшли Норвегія, Фінляндія, Швеція, Нідерланди і Данія. А закриває список Туркменістан.

Центральна міська бібліотека підготувала відкритий перегляд літератури та періодичних видань «Ідеї, думки, інформація без обмежень», присвячений  Всесвітньому дню свободи преси.

Дана виставка представлена низкою книжок та журналів, ретельно підібраних, щоб якнайкраще висвітлити як питання свободи та незалежності преси, так і познайомити вас з основами журналістики загалом.

Всесвітній день свободи преси покликаний нагадати суспільству, що журналісти, виконуючи свою місію, залежать лише від читача й телеглядача, і що тиск з боку влади просто неприпустимий. Цензура, створення перешкод для обміну інформацією, залякування та пряме втручання в діяльність ЗМІ є загрозою демократії, розвитку та загальній безпеці.

Підготувала Ірина Мащенко, бібліотекар ЦМБ.

Переглядів: 349 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 5.0/1

«  Травень 2020  »