Якщо вам доведеться колись потрапити у с. Максимівка запитайте у будь-кого із місцевих жителів де живе Абрамчук Галина Василівна, і вам кожен з гордістю покаже дім, у якому мешкає місцева знаменитість – майстриня народної вишивки. А слава про неї вийшла далеко за межі села.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2019/03/58c99-52598454_377970773024299_3939531608062689280_n.jpg?w=600)
Ось і ми, працівники центральної міської бібліотеки ім. М. Островського, вирішили відвідати знану майстриню, долучитися до її творчості, оформити виставку робіт.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2019/03/7a48c-img_5654.jpg?w=600)
…Нас гостинно зустрічає Галина Василівна і запрошує до хати, яка у вишивках, як у вінку. Чого тут тільки немає: І килими, і рушники, і подушки (великі і маленькі), і ікони. І все це горить, переливається різними кольорами, вабить зір, бентежить душу, очей не можна відвести. А господиня, як дбайлива пташечка біля своїх пташенят, так і вона біля витворів своїх рук і душі. Про кожен може розказати: коли вишила, де взяла узор, як діставала нитки, коли з цим було сутужно.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2019/03/f728c-img_5656.jpg?w=600)
Галині Василівні зараз 76 років, але виглядає вона молодо, хоча доля склалася у неї нелегко. Сама вона з Полісся, з багатодітної сім’ї. В сім’ї було семеро дітей, жили дуже бідно, ото тільки й утіха, що вишивання, якого навчила її мати. Коли досягла повноліття, поїхала на заробітки і потрапила в м. Марганець. Тут зустріла й свою долю. Працювала на різних роботах, але вишивки не полишала. Каже: «Вишиваю і коли весело, і коли сумно, і з посмішкою, і з сльозами».
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2019/03/d3b5c-img_5657.jpg?w=600)
Дякуємо господині за гостинність, перепрошуємо за клопіт. Вітаємо її зі святом весни, Міжнародного жіночого дня. Бажаємо здоров’я та натхнення.
Запрошуємо усіх марганчан та гостей нашого міста ознайомитися з виставкою Г. Абрамчук в міській бібліотеці ім. М. Островського з 04 березня до 31 березня цього року.
Рубан Світлана, бібліотекар |