2024, П`ятниця, 26.04.2024, 07:17

Головна » 2019 » Березень » 7 » І вишите життя на рушниках
І вишите життя на рушниках

Якщо вам доведеться колись потрапити у с. Максимівка запитайте у будь-кого із місцевих жителів де живе Абрамчук Галина Василівна, і вам кожен з гордістю покаже дім, у якому мешкає місцева знаменитість – майстриня народної вишивки. А слава про неї вийшла далеко за межі села.

Ось і ми, працівники центральної міської бібліотеки ім. М. Островського, вирішили відвідати знану майстриню, долучитися до її творчості, оформити виставку робіт.

…Нас гостинно зустрічає Галина Василівна і запрошує до хати, яка у вишивках, як у вінку. Чого тут тільки немає: І килими, і рушники, і подушки (великі і маленькі), і ікони. І все це горить, переливається різними кольорами, вабить зір, бентежить душу, очей не можна відвести. А господиня, як дбайлива пташечка біля своїх пташенят, так і вона біля витворів своїх рук і душі. Про кожен може розказати: коли вишила, де взяла узор, як діставала нитки, коли з цим було сутужно.

Галині Василівні зараз 76 років, але виглядає вона молодо, хоча доля склалася у неї нелегко. Сама вона з Полісся, з багатодітної сім’ї. В сім’ї було семеро дітей, жили дуже бідно, ото тільки й утіха, що вишивання, якого навчила її мати. Коли досягла повноліття, поїхала на заробітки і потрапила в м. Марганець. Тут зустріла й свою долю. Працювала на різних роботах, але вишивки не полишала. Каже: «Вишиваю і коли весело, і коли сумно, і з посмішкою, і з сльозами».

Дякуємо господині за гостинність, перепрошуємо за клопіт. Вітаємо її зі святом весни, Міжнародного жіночого дня. Бажаємо здоров’я та натхнення.

Запрошуємо усіх марганчан та гостей нашого міста ознайомитися з виставкою Г. Абрамчук в міській бібліотеці ім. М. Островського з 04 березня до 31 березня цього року.

Рубан Світлана, бібліотекар

Переглядів: 462 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0