2024, П`ятниця, 19.04.2024, 05:39

Головна » 2014 » Травень » 19 » Інформаційна година "Зоряне сяйво Європейських країн" до Дня Європи
Інформаційна година "Зоряне сяйво Європейських країн" до Дня Європи

16 травня у центральній міській бібліотеці ім.М.Островського відбулася інформаційна година «Зоряне сяйво Європейських країн». На захід були запрошені учні різних класів. Бібліотекар юнацького абонементу Вікторія Василівна Жданова ознайомила учнів з історією виникнення офіційного свята – Дня Європи.

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. В 2014 році День Європи в Україні припадає на 17 травня.

Ведуча підготувала цікаву та змістовну розповідь про те, що 25 березня 1957 року в Римі було створено Європейський економічний Союз.

Його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург. У 1973 році до цих країн приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія, У 1981 році Греція також стала частиною ЄС. Згодом, до Європейського союзу приєдналися також Іспанія та Португалія у 1986 та Австрія і Фінляндія  – у 1995 році.

Ведуча зауважила, що найбільше в історії розширення ЄС відбулося 1 травня 2004 року. До складу ЄС ввійшли: Кіпр, Мальта, Угорщина, Польща, Словенія, Латвія, Естонія, Литва, Чехія та Словакія.

Розповідь ведучої супроводжувала слайд-презентація, яку підготувала бібліограф ЦБС О.Забенько.

Учні Марганецького професійного ліцею підготували цікаві розповіді про прапор, гімн та валюту Європейського Союзу. Їх виступи доповнювали відеоуривки.

Мандруючи країнами Європи, учні разом з бібліотекарем поринули у красу та багатство мов, традицій, звичаїв, духовність, культуру європейських народів, пізнали їх багатогранність і глибину.

Переглядів: 965 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2014  »