2022, Середа, 05.10.2022, 14:04


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 75
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Головна » 2021 » Грудень » 4 » Інтернет для людей з обмеженими фізичними можливостями
09:31
Інтернет для людей з обмеженими фізичними можливостями

     Інтернет-технології відкривають перед бібліотеками досить великі можливості в забезпеченні інформацією людей з обмеженими можливостями. Для них існує досить велика кількість різноманітних сайтів, установ та організацій, 20 загальнодоступних ресурсів, присвячених різним сферам життя громадян із вадами здоров’я. Тому кожна бібліотека, яка має хоча б один комп’ютер з доступом до мережі Інтернет, повинна використовувати цю можливість. За допомогою мережі Інтернет інформувати громадян про новинки у законодавстві, надавати різноманітні матеріали по соціальному захисту інвалідів, надавати можливість доступу до періодичних видань в електронному форматі та ін.

3 грудня в читальній залі Марганецької центральної бібліотеки проведено інформаційну акцію з надання консультацій: можливості інтернет-ресурсів «З надією в майбутнє» (в рамках щорічної  Міжнародної  кампанії «16 днів проти насильства» до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними  можливостями).

Мета акції – допомогти адаптуватись в оточуючому світі, ліквідувати недостатнє спілкування, надати консультаційну допомогу з різних питань, оточити турботою.

І, насамкінець, – хочеться щоби щодня в серці кожного з нас було відчуття необхідності проявляти турботу й гуманне ставлення до людей, які найбільш незахищені в нашому суспільстві.

Інтернет

для людей з обмеженими фізичними можливостями

http://naiu.org.ua

          Національна асамблея інвалідів України .Офіційний сайт Всеукраїнського громадського соціально-політичного об'єднання "Національна Асамблея інвалідів України” - всеукраїнського добровільного неприбуткового об'єднання всеукраїнських та обласних, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, громадських організацій, що об'єднують інвалідів. Метою діяльності НАІУ є об'єднання громадських організацій, членами яких є інваліди, узгодження дій та консолідація їх зусиль, спрямованих на поліпшення становища інвалідів в Україні, сприяння захисту конституційних прав інвалідів, підвищенню їх ролі і соціального статусу у суспільстві та захист спільних інтересів своїх членів.

http://invak.info

          Інформаційне агентство - портал інвалідів Інформація про події і заходи інвалідного руху, організації, конкурси, гранти, про способи реабілітації; нормативні документи, бібліотека, спеціальні комп'ютерні програми. Є можливість пошуку роботи, служба знайомств, форум.

 http://isp.rehab.org.ua/ukrainian

          Інтернет-портал Наукового товариства інвалідів «Інститут соціальної політики». Інформація про діяльність товариства, про реабілітаційні центри України, про діяльність Ради з питань освіти інвалідів; також - новини, довідкова інформація, електронна бібліотека, законодавство та багато іншого. Передбачена можливість надання консультацій.

http://www.inva-support.cn

          Портал для людей з обмеженими фізичними можливостями Спілкування, знайомства, консультації психологів, сексолога, юриста .

http://www.lydix.ru

          Соціальна мережа для людей з обмеженими фізичними можливостями та їх друзів.

http://believe.net.ua/links.html

          Перелік посилань на сайти для людей з обмеженими можливостями.

http://www.disability.ru

          Сайт для інвалідів - Disability.ru Новини, статті, корисні посилання, пошук роботи, знайомства, форум.

http://www.dislife.ru

          Портал для людей з обмеженими можливостями здоров'я. Новини, законодавство, працевлаштування, спілкування.

http://e-schola.org.ua

          Віртуальна освітня мережа. Відкрите навчальне середовище для подолання соціальної ізоляції людей з особливими потребами, їх участі в електронному навчанні. Напрямки: комп’ютерна грамотність та спілкування; робота в команді та мистецтво прийняття рішень; лідерські та підприємницькі навички; розкриття талантів.

http://www.aik.ua

          Благодійний фонд розвитку комп'ютерних технологій серед інвалідів. Сайт  створений інвалідами І-ІІ груп тяжких форм захворювань. Проекти фонду: акція "Світ без кордонів","Комп'ютер - спосіб життя", центр дистанційного навчання для інвалідів, комп'ютерна бібліотека, інформаційний центр для інвалідів, Інтернет без кордонів.

http://www.kontaktklub.narod.ru

          Комп'ютерний клуб "Контакт" для дітей-інвалідів і молоді.

http://www.inva.info/invadb/index.php

          Інвалід, Інвалідність, Реабілітація. Каталог сайтів зі зручним пошуком.

Для людей з вадами слуху

http://www.utog.com.ua

          Українське товариство глухих. Офіційний сайт УТОГ. Містить інформацію про його історію, діяльність на сучасному етапі. В окремих розділах висвітлені виробнича, культурна, спортивна діяльність товариства, законодавство. Публікуються матеріали газети "Наше життя".

http://deafmir.com

          Deafmir. Новини культурного життя глухих України: конкурси, концерти, спорт і т.д. Інформація про слухопротезування, навчання і працевлаштування, форум, галерея.

 http://www.deafnet.ru

          Проект "DeafNet". Мета проекту - використання можливостей і ресурсів Інтернет для подолання інформаційно-комунікативних бар'єрів, створених вадами слуху і мовлення, а також іншими хворобами. Сайт містить новини, репортажі, в тому числі випуски газети "Мир глухих", корисну інформацію; надає можливість розміщувати об'яви, спілкуватись в чаті та на форумі, користуватись службою знайомств.

http://www.deafworld.ru

          Країна глухих. Мета проекту - інформаційна та юридична підтримка людей з вадами слуху, формування в них активної громадянської позиції, надання можливостей для спілкування, знайомства, обміну досвідом, допомога в отриманні освіти, реабілітації та ін. Розміщено корисну інформацію з медичних, соціальних, юридичних та інших питань.

Для людей з вадами зору

 http://www.blind.org.ua

          Навчально-інформаційний комп'ютерний центр Українського товариства сліпих (НІКЦ УТОС)

http://www.vos.org.ru

          Всеросійське товариство сліпих. Офіційний сайт Всеросійського товариства сліпих. Містить інформацію про діяльність товариства, його підприємств, культурні та спортивні події.

 http://www.integr.org/index.html

          Інтеграція: клуб незрячих користувачів комп'ютерної техніки. На сайті розміщені Статут клубу (клуб організований в Російській Федерації, але можливе створення його відділень в інших країнах). Також є публікації, матеріали семінарів і конференцій, інформація про комп'ютерні технології для слабозорих, дистанційне навчання; перелік посилань: російські та зарубіжні організації допомоги та підтримки, дозвілля, спілкування для сліпих і слабозорих.

http://www.tiflocomp.ru

          Комп'ютерні технології для незрячих і слабозорих. Представлені публікації про сучасні програмні та апаратні засоби, які дозволяють незрячим і слабозорим користувачам через мовний або тактильний інтерфейс отримати доступ до більшості популярних програм персонального комп'ютера і застосовувати їх у повсякденній діяльності.

http://lyubimov.su

          Персональний сайт Олексія Любімова - тифлопедагога, психолога, інструктора з орієнтування та мобільності Інформація про засоби реабілітації людей з вадами зору, про культурне і наукове життя, діяльність і творчість інвалідів по зору.

Для людей з вадами опорно-рухового апарату

http://rtispora.h12.ru

          Рівненське міське товариство інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату. Мета діяльності товариства - організаційна, освітня, соціальна, матеріальна, правова та творча підтримка людей з особливими потребами, сприяння соціально-психологічній, трудовій та фізичній реабілітації інвалідів.

http://www.rgbs.ru

          Російська державна бібліотека для сліпих. На сайті представлено інформацію про електронні каталоги та інформаційні ресурси; про видавничу та науково-методичну діяльність бібліотеки, про діяльність дитячого та молодіжного центрів; про корисні ресурси Інтернет.

http://miloserdie.tellur.ru

          "Спешите делать добро!" . Сайт про людей з ДЦП, їх проблеми та потреби, можливості та досягнення. На сайті можна знайти статті з проблем ДЦП, інформацію про конкурси та проекти, форум для обговорення проблем інвалідів.

http://svd.web.ur.ru/book.html

          "Доступная среда глазами инвалида" (Е.Г. Леонтьева)

http://phab.smtp.ru

          Сімферопольський міський ФАБ(PHAB)-клуб. Мета РНАВ-руху: сприяти об'єднанню людей з та без фізичних обмежень на основі рівних прав, щоб досягти повної інтеграції в усіх сферах суспільства. РНАВ-клуби реалізують програми, розроблені для спільної діяльності інвалідів і здорових людей.

www.cerebralpalsy.ru/cpalsy.html

          Дитячий церебральний параліч. Сайт містить інформацію про ДЦП, його діагностику та лікування; про сучасні можливості соціалізації хворих, в тому числі - Проект по навчанню осіб з ДЦП роботі на комп'ютері та в мережі Інтернет.

Для людей з вадами мовлення

http://www.zaikanie.com

          Сайт для людей, що долають заїкуватість. Розміщені матеріали про заїкуватість, методики її подолання, працює форум.

http://www.dictor.ru

          "Книга победивших заикание". Інформація про методи лікування заїкування, форум, блог.

http://www.logos.pp.ru

          Логопедичний сайт для дорослих і дітей. Сайт логопедичного кабінету Ю.М.Белік-Харашкевич (м. Москва). Містить рекомендації для осіб з вадами мовлення, словник спеціальних термінів, бібліографію. Є можливість отримати консультацію логопеда.

http://www.dyslexia.ru

          Інформаційно-освітній портал про дислексію і для дислексиків. Сайт Центру корекції письма Тетяни Гогуадзе (м. Москва).

Для людей з вадами інтелекту

http://www.kipina.ru

          Іскра - сайт для людей з труднощами інтелектуального розвитку та їх друзів. Складається з двох частин: в одній люди з особливими потребами самі можуть читати, писати і спілкуватись; в іншій - матеріали для батьків, педагогів, психологів: бібліотека, новини, форум.

Публікацію підготувала Ірина Мащенко

Переглядів: 91 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми на карті
Відзнаки