2024, Субота, 20.04.2024, 08:01

Головна » 2021 » Квітень » 19 » "Характерник Іван Сірко - національна легенда України" (в рамках Міжнародного проєкту "Ми - українці. Я і ти!")

В рамках Міжнародного проєкту "Ми – українці. Я і ти!" Львівської обласної бібліотеки для дітей в форматі онлайн на платформі Zoom був проведений захід «Характерник Іван Сірко - національна легенда України» 13 та 17 квітня 2021 року.

Проект "Ми – українці. Я і ти!"  (автори та  координатори Міжнародного онлайн проєкту "Ми українці - я і ти!"- Кремньова Олена (Львів, Україна), Петро Табака (Ольштин, Польща) спрямований на популяризацію української класичної та сучасної літератури, історії України, її традицій та звичаїв серед українців, що живуть за кордоном, зокрема, в Польщі.

Дізнатися легенди та історичні факти про найвідомішого характерника України Івана Сірка мали змогу учні пункту вивчення української мови з м. Ольштин (Польща), вчителька Мирослава Четирба-Піщако, учні  Міжшкільного Пункту Навчання Української Мови у Варшаві Międzyszkolny Zespół Nauczania Języka Mniejszości Ukraińskiej (Warszawa,Polska) вчителька Tetyana Ouerghi.

Харизматична постать Івна Сірка, оповита легендами, і досі хвилює уяву істориків, дослідників та нащадків бойових мистецтв запорожців. Він здійснив 50 бойових походів і не програв жодного. 12 разів поспіль обирався кошовим отаманом. Ловив кулі на льоту, та міг обертатись вовком чи соколом. Після  смерті, його правицю, козаки ще 7 років брали із собою у військові походи.

З життям козака-характерника  Івана Сірка, знайомила Olga Zabenko, провідна бібліографка КЗ «ЦБС відділу культури виконкому Марганецької міської ради Дніпропетровської області».

Наприкінці учасники онлайн-заходу мали змогу перевірити отримані знання про знаменитого кошового отамана Івана Сірка у вікторині, яка доступна за посиланням https://learningapps.org/view19152015

Переглядів: 280 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 5.0/1

«  Квітень 2021  »