2024, П`ятниця, 26.04.2024, 18:39

Головна » 2018 » Квітень » 23 » Книжкова виставка "Чорнобиль: пам'ять жива"
Книжкова виставка "Чорнобиль: пам'ять жива"

У ніч на 26 квітня 1986 року сталася катастрофа, фатальні наслідки якої відчутно донині – вибух на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська АЕС, розташована за 110 км на північ від Києва, збудована у 1976 році. Вона мала чотири реактори. Увечері 25 квітня 1986 року група інженерів проводила непідготовлений технічний експеримент на четвертому реакторі. Під час дослідження потужність реактора була на 7% нижчої від норми, а контрольні пристрої взагалі вимкнено. 26 квітня на четвертому реакторі пролунало два вибухи. Причина катастрофи – перегрівання реактора й накопичення великої кількості газів, що з'явились під час неконтрольованої реакції. Унаслідок катастрофи в довкілля потрапило 7 т ядерного палива. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Для того щоб висвітлити питання подій в Чорнобилі в 1986 року та наслідки, які вивчаються і сьогодні, бібліотекар БФ №2 Ірина Іванівна Мащенко підготувала книжкову виставку "Чорнобиль: пам'ять жива". На ній представлено багато інформаційних матеріалів про події, пов'язані з Чорнобильською аварією.

Чи знаєте ви, що:

На ліквідацію наслідків вибуху було мобілізовано 600 тисяч осіб з усього Радянського Союзу. Для гасіння пожежі застосовувалися вертольоти, що скидали спеціальні суміші для гасіння і запобігання ланцюговій реакції, а також пісок і глину. Надалі виявилося, що вони, можливо, ще більше підвищили температуру реактора. Пожежу погасили тільки 9 травня. Дороги в зоні відчуження без єдиної вибоїни. Рівне асфальтне покриття покладено для того, щоб уникнути розкидання радіоактивних відходів, які перевозять у вантажівках на дослідження або зберігання. Відповідно до регламенту, ці машини повинні пересуватися зі швидкістю не більш ніж 40 км/год, щоб вантаж не розсипався.

Журнал Forbes визнав зону навколо Чорнобильської АЕС одним із "суперекстравагантних туристичних місць, де можна і відпочити, і побачити те, чого більше немає ніде у світі".

Наслідки аварії на Чорнобильській АЕС ліквідують досі. Щоб хоч якось знизити рівень радіації, на четвертому енергоблоці 29 листопада 2016 року побудовано новий саркофаг. Споруда прослужить 100 років і дасть змогу розібрати реактор, а потім "поховати" його частини.

Запрошуємо всіх марганчан та гостей міста Марганця завітати до бібліотеки та ознайомитися з матеріалами виставки "Чорнобиль: пам'ять жива"!

Переглядів: 459 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Квітень 2018  »