2024, Субота, 20.04.2024, 14:33


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Головна » 2020 » Лютий » 26 » Книжкові новинки любителям історії
14:11
Книжкові новинки любителям історії

Запрошуємо переглянути!

Марганецька центральна міська бібліотека отримали нові книги на різні теми. Однією з найбільш актуальних та запитуваних тем залишається питання війни на сході України. Багато авторів звертаються до цієї теми, намагаються об'єктивно розказати про хід військових подій. Вони розглядають також передумови російської збройної агресії проти України та історичні конфлікти.

Бармак, Микола Валентинович. Російська військова окупація Правобережної України (друга половина XVIII–XIX ст.) [Текст] / М. В. Бармак, Б. В. Луговий, Н. С. Мацко. - Тернопіль : Астон, 2019. - 335 с. : табл. 

У дослідженні розглянуто особливості російської військової окупації Правобережної України другої половини XVIII – XIX ст. Армія була використана російським самодержавством не лише як дієвий механізм інтригування значних територій до загальноросійської державної структури. Збройним силам відводилась домінуюча роль в залякування та придушенні опору місцевого населення, організації колоніального грабунку людських та матеріальних ресурсів, успішній реалізації владної стратегії, скерованої на повну окупацію українських земель. Рекомендовано науковцям і науково-педагогічним працівникам, краєзнавцям, вчителям, студентам та усім, хто цікавиться історією України.

Михайлишин, Ігор Ярославович. Танець смерті [Текст] : щоденник добровольця батальйону “Донбас” / І. Я. Михайлишин ; ред. Ю. Бутусов. - Харків : Фоліо, 2019. - 314, [2] с. - (Воєнні щоденники) (Своя війна). - ISBN 978-966-03-8563-4.

Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної ка­пітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває профе­сійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра.
«Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря симво­лізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги.

Зіненко, Роман Анатолійович. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії [Текст] : частина перша. 7 - 24 серпня 2014 року. Ч. 1. 7–24 серпня 2014 року / Р. А. Зіненко. - Харків : Фоліо, 2019. - 444, [2] с. : іл. - (Хроніка).

Зіненко, Роман Анатолійович. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії [Текст] : частина друга. 25 - 31 серпня 2014 року. Ч. 2. 25–31 серпня 2014 року / Р. А. Зіненко. - Харків : Фоліо, 2019. - 474, [2] с. : іл. - (Хроніка). 

Роман Зіненко (нар. 1974 р.), колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро-1», був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України — «Іловайський щоденник», що вийшла у видавництві «Фоліо» українською та російською мовами. Ця чесна і відверта розповідь очевидця, який нічого не вигадує, а намагається бути максимально точним у своїх спогадах, отримала широкий відгук у читачів, насамперед у тих, хто виходив з-під Іловайська кривавим «зеленим коридором».

Нова книга Романа Зіненка є результатом  ретельного  дослідження, яке грунтується на спогадах близько сотні бійців і офіцерів, від добровольця до вищого керівництва сектора «Б»,  учасників Іловайської  трагедії. Окрім того, автору довелося переглянути, перевірити  й хронологічно розібрати сотні публікацій, відео- і фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. Результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України також вміщені на сторінках цієї книжки. Переважна більшість зібраних фактів до сьогодні не була відома українському суспільству. І хоча автор подає найбільш повну і реальну картину бойових дій під Іловайськом,  залишається ще дуже багато питань, на які свого часу обов’язково  будуть отримані відповіді.

Перша частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися  7–24 серпня 2014 року.

Друга частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися  25–31 серпня 2014 року.

Якубова, Лариса.  “Русский мир” в Україні [Текст] : на краю прірви / Л. Якубова. - 2-е вид. - Київ : КЛІО, 2018. - 384 с. : іл. 

Системна ментальна, ідеологічна та методологічна криза, про яку йшлося в і наукових колах десятиріччями, вивела назовні удавнені суперечності між носіями | різноспрямованих філософських доктрин (і відповідно — життєвих стратегій) у найгострішій формі — збройного протистояння. Росії, що прагне вже не перший рік загнати Україну в пастку, лише здається, | що вона повністю контролює ситуацію, що жертва в цій цивілізаційній війні -одна. Насправді Росія сама потрапила в заготовлену пастку. Причини окресленої ситуації зрозумілі всім, хто обізнаний із модерною історією обох країн. Випробування «русским миром» стане найважчим іспитом, який Україна має скласти, аби повною мірою набути державний суверенітет, проголошений у 1991 році. Попри колосальні економічні, моральні, інформаційні навантаження та світоглядний шок не варто сприймати ситуацію як безвихідну. Так, Україна стоїть нині на краю прірви, однак у цій патовій ситуації важливо, ким вона себе відчуває: загнаною у безвихідь істотою, що має впасти і розбитися, бійцем, що вистоїть, чи птахом, що може злетіти до неба.

Лібер, Юрій. Тотальні війни: творення модерної України в 1914–1954 роках [Текст] = Total wars: and the making of modern Ukrain, 1914–1954 : историческая литература / Ю. Лібер. - Харків : Віват, 2019. - 525, [2] с. : карти. - (Історія та політика). 

Завдання кожної нації — примиритися зі своєю пам'яттю, навчитися дивитись у майбутнє, враховуючи уроки минулого. Довга тінь війни, яка тяжіє над Україною, повсякчас повертає її до модернізації проектів і водночас до проживання травматичного досвіду. Автор переконливо доводить, що дві світові війни, революції, голод, геноциди й чистки, які протягом першої половини ХХ століття спустошували Європу, руйнували і заразом творили українську націю й відіграли важливу роль у формуванні сучасної України. Ця книжка — важливе дослідження масштабів і парадоксальних наслідків масового насильства, яке допомагає зрозуміти складну всторію ХХ століття.

Дорошко, Микола Савович. Неоголошені війни Росії проти України у XX – на початку XXI ст. [Текст] : причини і наслідки / М. С. Дорошко. - Київ : Ніка-Центр, 2018. - 195 с.

Книга з історії неоголошених війн Росії проти України у ХХ на початку ХХІ століття. Проаналізувавши історико-політичні, геополітичні та ідеологічні передумови агресивної зовнішньої політики російських державних утворень Московії, Росії, РРСФР та РФ щодо України, її автор професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Дорошко стверджує, що російська влада розпочала війну на знищення Української держави одразу ж після проголошення її незалежності 24 серпня 1991 року. Автор монографії застерігає усіх нас від повторення трагічних помилок багатьох поколінь українців, які через недооцінку хижацької сутності російського імперіалізму розплачувались втратою незалежної державності.

Вільчинський, Олександр Казимирович. У степу під Авдіївкою [Текст] : издания для досуга / О. К. Вільчинський. - Харків : Фоліо, 2018. - 186 с. - (Воєнна проза). - ISBN 978-966-03-8289-3.

Олександр Вільчинський (нар 1963 р.) – відомий український письменник, есеїст, журналіст. Живе і працює в Тернополі. В основу нової повісті «У степу під Авдіївкою» лягли особисті враження автора, який узимку 2016–2017 років перебував як рядовий боєць в одному з добровольчих підрозділів під Авдіївкою.

«Виявляється, навіть у п’ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…» Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної  «авдіївської промки». Вони тут, у степу, – штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному. І тут у них життя – із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: «за плечима їхня база, побратими, Україна», а перед ними – «мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…». І якщо вони не потрапляють на передову – то передова приходить до них…

Тур-Коновалов, Костянтин. Крути 1918 [Текст] : кінороман / К. Тур-Коновалов. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. - 220, [2] с. : 4 вкл. л. кол. іл.

Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйова на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери. Ходять чутки, що серед українських загонів є агент більшовиків, який передає інформацію «червоним». Андрій ще не знає, що йому добре відоме обличчя зрадника… У горнилі бою, не шкодуючи власних життів, змагаючись за незалежність та любов. Сто років тому, як і сьогодні, без страху та сумнівів вони підуть у бій захищати найдорожче…

Запитуйте ці видання в читальному залі Марганецької центральної міської бібліотеки!

Переглядів: 487 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Ми на карті
Відзнаки