2024, Вівторок, 23.04.2024, 20:04

Головна » 2020 » Вересень » 2 » Марганецьке бюро правової допомоги інформує
Марганецьке бюро правової допомоги інформує

Встановлення факту належності особі трудової книжки, якщо в документі зроблені помилки при написанні прізвища, ім’я чи по-батькові

Ви звернулися в органи Пенсійного фонду України з питання призначенні пенсії, а вам відмовляють у зв’язку з тим, що у вашій трудовій книжці виявлено розбіжності чи допущено помилки при написанні прізвища, ім’я чи по-батькові роботодавцем, який вносив відповідний запис. Наприклад, в паспорті у вас зазначено «Дмитрівна», а в трудовій книжці «Димитрівна». Як бути в даній ситуації?

В разі, якщо виявлено такі невідповідності (розбіжності), необхідно звернутися, в порядку досудового врегулювання цього питання, до підприємства, установи чи організації, що видали відповідний правовстановлюючий документ (трудову книжку), з проханням виправити в документі помилку. Як доказ вірного написання ваших даних, можна надати чинний паспортний документ (не зайвим також буде, як доказ, за наявності, ваше свідоцтво про народження).

Часто буває так, що орган який видав трудову книжку, не може виправити допущені помилки чи розбіжності. Наприклад, установа ліквідована, а архівні документи не збереглися. В такому випадку, ви маєте право звернутися до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Відповідно до чинного законодавства України, встановлення факту належності правовстановлюючого документа особі, прізвище, ім’я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі (трудовій книжці) не збігаються з прізвищем, ім’ям, по-батькові цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, здійснюються у судовому порядку.

«Розділом 4 главою 5 Цивільного процесуального кодексу України встановлено порядок розгляду цивільних справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України, пункт 12 постанови пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення».

Для порушення в суді відповідних справ, необхідно подати заяву з доказами того, що цей документ (трудова книжка) належить заявнику і що установа, яка його видала, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

Важливо пам’ятати, при розгляді справи суд встановлює належність особі документа, а не тотожність прізвища, імені по-батькові, неоднаково названих в різних документах.

За результатами розгляду заяви, суд виносить рішення, яке підлягає примусовому виконанню ці рішення будуть підставою для оформлення майнових або особистих немайнових прав громадян.

Судовий збір при зверненні до суду з таких питань, на сьогодні складає 420 грн. 40 коп.

P.S. В лапки взяті витяги з законів, статей та цитат юристів та інших фахівців права!

За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103, Марганецького бюро правової допомоги за адресою: м. Марганець, вул.. О.Кошового, 4, тел. МТС + 380958142029, (05665) 5-10-06

Заступник начальника Бюро Рубан Сергій

Переглядів: 278 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0