2024, П`ятниця, 03.05.2024, 05:34

Головна » 2023 » Серпень » 11 » "Медовий спас - усьому час"
"Медовий спас - усьому час"

14 серпня православні християни відзначають Медовий (Маковий) Спас. Він — перший із трьох Спасів і знаменує собою початок двотижневого Успенського посту, а також відрізок літнього часу, що залишився. Інші назви цього свята — Мокрий Спас, Перший Спас, а також Маковія. Останнє пов'язано з тим, що в цей період іде заготівля маку та меду на зиму, які приносять освячувати в церкву.

Історія цього свята бере свій початок у Середньовіччі, у Візантії. Річ у тім, що на той час у цей період часто починалися епідемії - гинуло багато людей. Тому віряни зверталися до Бога з молитвами, щоб запобігти біді. Для цього зі скарбниці імператора виносили хрест, на якому був розп'ятий Ісус, і обходили з ним усе місто Константинополь, а потім несли до храму святої Софії та звершували перед ним молебні.

Саме до цього свята бібліотека підгогтувала цікаву нижкову виставу, яку з задоволенням переглядає малеча у дитячий бібліотеці, адже там дуже багато цікавого про бджілок та мед . Виставка пізнавальна ще тим, що можна дізнатися, чим відрізняється бджола від трутня, чого більшістьбджіл - самиці - робітниці, хто така Бджола - матка? і багато іншого

Тож запрошуємо вас, дорогі діти в дитячу бібліотеку відвідати цікаву виставку, взяти книжки, які треба прочитати літом та просто насолодитися атмосферою бібліотеки!

Матеріал підготувала завідуюча  бібліотекою - філією дл дітей Олена Рак.

Переглядів: 140 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2023  »