2024, Вівторок, 16.04.2024, 14:34

Головна » 2021 » Жовтень » 15 » Міжнародний день білої тростини
Міжнародний день білої тростини

Міжнародний день білої тростини (White Cane Safety Day) відзначається щорічно 15 жовтня. Це не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

Для визначення шляху палицю використовували відвіку.

А ось  історія Білої тростини як символу сліпоти  почалася з 1921 року у Великобританії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс із-за нещасного випадку втратив зір. Справитися з бідою йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку одному. Проте тростина, що супроводжувала молоду людину в його одиночних прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив фарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він став радити і іншим сліпим чинити так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій - вона масово подарувала сліпим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для сліпих (Великобританія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед інвалідів по зору.

У нашому місті об’єднує людей і діє Марганецька група людей з обмеженими можливостями по зору та творчий колектив «Промінь».

До Міжнародного дня Білої тростини у читальній залі центральної міської бібліотеки оформлено  виставку-дотик «Очима серця», де представлено диски та касети, розраховані для незрячих та слабозорих дітей і дорослих.

Також на виставці є дві книги талановитої людини, яка пише прекрасні вірші – Марії Романенко. Крім створення поезії, ця незвичайна жінка знаходить час, щоб служити іншим людям, вона є чудовим другом і помічником, попри те, що – незряча. Вада зору не заважає Марії жити активним життям, сповненим Божої радості та  любові до людей.

Неодноразово київська поетеса відвідувала наше  містов  бібліотеці  відбувалися творчі вечори Марії Романенко.

День Білої тростини – не святкова подія, але підсумок тих добрих справ, які ми робимо для себе самих і для суспільства. Тому і варто  відзначати її щорічно.

Підготували Ірина Мащенко та Вікторія Фіалковська,, бібліотекарі читальної зали

Переглядів: 252 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 5.0/1