2024, П`ятниця, 26.04.2024, 18:57

Головна » 2020 » Травень » 28 » Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй.
Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй.

У світі 29 травня відзначають Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй.

Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданості миротворців, які несуть службу по всьому світу. Він знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін.

День проголошений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Саме цього дня в 1948 році Рада безпеки ООН заснувала першу місію з підтримки миру.

Мета кожної місії полягає в порятунку людських життів, запобіганні масовим злочинам і створенні основи для побудови миру.

Час легко озброєних миротворців, що здійснюють піше патрулювання вздовж лінії припинення вогню між суверенними державами, давно минув. Нинішні миротворчі операції Організації Об’єднаних Націй набувають все більш складного і багатопланового характеру, і не обмежуються перевіркою дотримання режиму припинення вогню, а фактично вирішують завдання відбудови країн, які опинилися на межі краху, часто після конфліктів, що тривали десятиліттями.

Військовослужбовці у блакитних касках та їх цивільні колеги спільними зусиллями організовують вибори, беруть активну участь у реформуванні поліції і судової системи, займаються захистом прав людини, стверджують принципи рівності чоловіків і жінок, здійснюють розмінування і організовують добровільне роззброєння колишніх комбатантів і підтримують заходи з повернення біженців і переміщених осіб в їх рідні місця.

Ця безцінна робота пов’язана з ризиком.

Українські миротворці входять до міжнародних місій з 1992 року. За цей час у них взяли участь понад 44 тис. українських військовослужбовців. В Україні Міжнародний день миротворців встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 квітня 2003 року № 374/2003 і відзначається щорічно 29 травня, а згідно з прийнятою 21-го травня 2013 року Постановою Верховної Ради України № 1165 «Про встановлення Дня українських миротворців", українські миротворці мають всі підстави на своє власне професійне свято, яке відзначатиметься незабаром 15-го липня.

До Міжнародного дня миротворців у  читальній залі Марганецької центральної міської бібліотеки підготовлено відкритий перегляд «На сторожі спокою і миру».  Експозиція містить матеріали, які висвітлюють миротворчі операції, їх роль, завдання та участь в них України.

Бібліотекарі читального залу

Переглядів: 294 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0