2021, Четвер, 15.04.2021, 18:11


Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - вівторок. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ПЄІ
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 73
Відвідувачів сайту
...
Пошук
Головна » 2020 » Жовтень » 12 » Нові цікаві книги
10:26
Нові цікаві книги

Шановні читачі! Запрошуємо ознайомитися з новими книгами в Марганецькій центральній міській бібліотеці.

Далай-Лама. Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі [Текст] / Його Святість Далай-Лама, архієпископ Десмонд Туту за участю Дуґласа Абрамса ; [пер з англ. Тетяни Микитюк]. - Друге вид. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 400 с. - Пер. изд. : The Book of joy. Lasting happiness in a changing world / His Holiness Dalai Lama and archbishop Desmond Tutu with Douglus Abrams. - London, 2016.

Бесселер за версією The New York Times. Поради від Далай-лами та архієпископа Туту. Відповіді на питання: як впоратися з гнівом, люттю, горем, відчаєм, зневірою.

Світові духовні лідери, лауреати Нобелівської премії миру, Далай-лама і Десмонд Туту діляться секретами, що допоможуть поглянути на себе і власне життя по-новому. Автори навчать, як досягти духовної гармонії, розкажуть про причини виникнення негативних емоцій і про те, як давати їм раду. Радість закладено в кожному з нас, це почуття не залежить від соціального статусу, матеріального добробуту, сім’ї чи кар’єри. Стань щасливішим уже сьогодні!

Рассел, Гелен. Рік хюге по-данськи [Текст] : секрети найщасливішої країни у світі / Г. Рассел ; пер. з англ. О. Ліпська. - Харків : Vivat, 2019. - 416 с. - (Дозвілля). 

Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар’єристки в данську провінцію, а ще про секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл відверто пише про плюси й мінуси країни, досліджуючи найдрібніші нюанси: освіта і виховання дітей, баланс між роботою та дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду та змінити на краще світ і себе.

Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя [Текст] / Б-ка Джона Ф. Кеннеді, Колекція Гемінґвея ; вступ та ред. Майкл Катакіс ; передм. Патрік Гемінґвей ; післям. Шон Гемінґвей ; з англ. пер. Роман Клочко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - XXVІІ, 210, [3] с. : фот. - Бібліогр.: с. 209-210.

Ернеста Гемінґвея оточує чимало міфів. Справжній чоловік і безжальний мачо, алкоголік і котолюб, безстрашний мисливець, спокійний рибалка, геній, який пережив війну і «перетворив» її на літературу, самогубець і життєлюб. За цим образом часом неможливо розгледіти людину. Але коли на Гемінґвея дивитися крізь його власні слова і вчинки в контексті подій всього ХХ століття, історія його життя набуває нової глибини. Книжку «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя» уклав розпорядник літературного спадку Ернеста Гемінґвея, письменник та дослідник Майкл Катакіс, який використав матеріали з найповнішого архіву одного з найвпливовіших і найзагадковіших письменників минулого століття. Десятки листів, понад чотири сотні фотографій, спогади сучасників, передмова сина Патріка та післямова онука Шона — все це відкриває нам не просто автора безсмертних романів, а людину, яка ніколи не пропускала сходу сонця.

Лем, Станіслав. Мир на Землі [Текст] : роман / С. Лем ; пер. з польс.: Ю. Галайко, О. Герасим. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2018. - 256 с. - (Горизонти фантастики). 

Рівно тридцять років тому читач вперше дізнався про останню велику пригоду знаменитого зоряного мандрівника Ійона Тихого. Вона трапилася у ті часи, коли гонка озброєнь на Землі стала обтяжливою для всіх її учасників, відтак військові розробки були перенесені на Місяць, де продовжувались уже без втручання людей. Але видатний польський майстер НФ Станіслав Лем не був би видатним, якби, розповідаючи про перипетії Ійона Тихого, пов’язані із роздвоєнням особистості, з подиву гідною прозірливістю не передбачив у своєму романі основних тенденцій сучасного суспільства — інформатизації, комп’ютеризації, глобалізації, нанотехнологій і ще багато іншого.

Бегбедер, Фредерик. Бесіди нащадка епохи [Текст] / Ф. Бегбедер ; пер. з фр. Л. Кононович. - К. : КМ-БУКС, 2018. - 352 с.

«Бесіди нащадка епохи» - певною мірою підсумкова книжка для Беґбедера. Зібрані за останні п’ятнадцять років інтерв’ю з такими видатними особистостями, як Умберто Еко, Бернар Франк, Мішель Уельбек, Бернар-Анрі Леві, стають справжнім дзеркалом нашої доби.

Фредерик Беґбедер - французький прозаїк, публіцист, літературний критик, редактор, сценарист, актор та режисер. Вважається одним з найцікавіших сучасних письменників Франції.
За мотивами романів автора вийшло 7 фільмів. Зокрема за романами "Кохання живе три роки", "Ідеаль, або На поміч, пардон" та "99 франків", які перекладено українською.

Лем, Томаш. Бересь. Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння [Текст] / Т. Лем ; Томаш Лем ; [пер. з пол. І. Шевченко]. Так казав Лем. Зі Станіславом Лемом розмовляє Станіслав Бересь / [пер. з пол. А. Павлишина] ; Бересь ; Бересь. - Тернопіль : Богдан, 2019. - 736 с. - (Лемові леми). 

«Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння» - це спогади Томаша Лема про свого батька, Станіслава Лема. Любов і захоплення тут поєднуються зі стриманою відвертістю, завдяки чому портрет Станіслава Лема виявляється таким живим, чарівливим і різнобарвним. «Так казав Лем» - це перероблене і доповнене видання «Розмов зі Станіславом Лемом» Станіслава Береся, що тривали у 1981-1982 рр. та через двадцять років, у вересні-грудні 2001 р. Тут ви знайдете унікальні спогади та роздуми видатного філософа і письменника про науку, мистецтво, життя і пам’ять, близьких і далеких.

Корчак, Януш. Право на повагу [Текст] : вибрані твори / Я. Корчак. - Вид. друге. - К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 328 с.

Корчак, Януш. Дитя людське [Текст] : вибрані твори / Я. Корчак ; худож. В. Гукайло ; пер. з пол.: К. Каденко, О. Ірванець, К. Москалець. - Третє видання. - К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. - 536 с.

Збірки «Право на повагу»  та «Дитя людське»  – це єдиний світ, де пізнається дитяча природа. І, знаєте, цей світ, виявляється, безмежний… Написані збірки «лікарем за освітою, педагогом за волею випадку, письменником за покликанням і психологом за необхідністю» Янушем Корчаком. Його вважають видатною постаттю двох народів – польського й єврейського. Життя педагога досі не має чіткої картини. Уважається, що він був замордований у 1942 році в таборі смерті Треблінка разом із дітьми з Будинку Сиріт, але офіційною датою смерті вважається  9 травня 1946 рік. Корчак свідомо відмовився мати сім’ю, дітей, власний дім, але мав дар розуміти батьківську та дитячу психіку, відкриваючи найпотаємніші куточки філософії дитиноцентризму. 

Отож «Право на повагу» прочинить завісу важливих фактів і спостережень Януша Корчака. Принципи виховання, які дарували дітям-сиротам відчуття родинного затишку та власної повноцінності. Педагог говорить із читачем про право дитини на повагу, розповідає про малесеньке «пузеня», яке поспішає з’явитися на світ, а з’явившись, пізнає його невтомно з найщирішою цікавістю. Радимо звернути увагу на твори «Самотність дитини», «Самотність молодості» та «Самотність старості», з назви яких можна здогадатися, що їх об’єднує та водночас роз’єднує.

«Пузеня пережило таке відчуття, схоже на те, коли в змореному сні раптом починаєш стогнати. Тебе будить чоловік, мама або дружина й запитує: «Чому ти стогнеш?». А ти відповідаєш: «Та зовсім я не стогнав». Або: «Не пам’ятаю. Не знаю» (оповідка-нарис «Пузеня»). 

Приголомшливі реалії XX столітті дуже позначаються на філософії Януша Корчака. Її основи закладені також і у збірці «Дитя людське», де у вигляду трактату, драми та щоденнику педагог доносить найголовніше про дитячий світ. Він говорить, як любити дитину та як не понівечити світовий гуманізм. 

Автор збірок призначає їх своїм колегам та батькам, які втрапили у вир найскладнішого випробування – виховання дітей.  

«Будь собою – шукай власний шлях. – Пізнай себе, перш ніж захочеш пізнати дітей. – Усвідом, на що ти здатен, перш ніж почнеш визначати межі прав та обов’язків дітей. – Серед інших дітей ти сам – дитина, яку передусім мусиш пізнати, виховати і вивчити».

Гокінґ, Люсі. Джордж і корабель часу [Текст] : пригоди Енні та Джорджа добігають кінця / Л. Гокінґ ; худож. Г. Парсонз ; пер. з англ. Г. Лелів. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 384 с.

Коли Джордж застрибує в космічний корабель і разом із вірним супутником Бульцманом мчить крізь незнані простори, то навіть уявити не може, чим усе обернеться. Бо приземлившись, вони опиняються... ні, не на іншій планеті, не в іншій галактиці — а в майбутньому! На хлопця чекає напівзруйнована Земля, якої він не може упізнати. Світ, у якому живуть залякані люди, змушені підкорятися режимові пихатого самодура Трелліса Дампа, світ, де заборонили науку, світ, з якого зникли старовинні міс­та й тропічні ліси, а повітря перетворилося на смог... Чи відшукає Джордж свою давню подружку Енні? І головне — чи вдасться йому змінити похмуре майбутнє? Тож не зволікай і поспіши якнайшвидше дізна­тися, чим завершаться неймовірні пригоди двох друзів, які так полюбилися мільйонам читачів з усього світу!

Зоннтаг, Роберт М. Сканери [Текст] : роман / Р. Зоннтаг ; пер. з нім. Л. -П. Стринадюк. - Брустурів : Дискурсус, 2018. - 192 с.

«Сканери» — молодіжний роман-антиутопія німецького письменника Мартіна Шойбле (1978), опублікований в 2013 році видавництвом «Карл Ханзер» під псевдонімом Роберт М. Зоннтаґ. Перекладено українською, російською, іспанською та китайською мовами. Дія роману відбувається в 2035 році та зосереджена навколо зловживання цифровими технологіями та маніпуляції знанням.

Дізнатися більше про наявність книг в фонді Марганецької центральної міської бібліотеки ви можете в електронному каталозі.

Переглядів: 57 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
Електронний катало
Графік роботи
Німецька служба
Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ми на карті
Відзнаки