2024, П`ятниця, 26.04.2024, 16:25

Головна » 2022 » Квітень » 27 » Нові книги у бібліотеці
Нові книги у бібліотеці

Сьогодні, 27 квітня, до Марганецької центральної бібліотеки завітала наша читачка Мар’яна Алфьорова. Вона неодноразово дарувала бібліотеці гарні книги. Ось і сьогодні ми отримали в дар цікаве видання, книгу Володимира Кравченка «Україна, Імперія, Росія».

Кравченко, В. Україна, Імперія, Росія = Ukraine, Empire, Russia : вибр. ст. з модерної історії та історіографії/ Володимир Кравченко; Укр. наук. ін-т Гарвард. ун-ту [та ін.]. – Київ: Критика, 2011. – 542 c.

Статті, вміщені у збірнику «Україна, Імперія, Росія», становлять частину наукового доробку одного з провідних українських історіографів професора Харківського національного університету ім. Каразіна  Володимира  Кравченка.

Пропоновані читачеві розвідки висвітлюють різноманітні проблеми історії, історичної пам’яті й ідентичності українського суспільства від XVIII століття до сьогодення. Автор аналізує засадничі наративи української новочасності (на кшталт «Історії русів» та ін.), рецепцію Переяславської Ради та постаті гетьмана Івана Мазепи, досліджує перебіг українсько-російських стосунків і ставлення українців до Російської імперії протягом останніх століть, висвітлює інтелектуальну історію Слобожанщини, передусім Харківського університету, висвітлює ті чи ті аспекти життя і творчості його чільних професорів, зокрема Дмитра Багалія та ін.

Окрему групу становлять есеї, присвячені сучасному стану української історичної науки й історичної свідомості в краї та діяспорі. Більшість із цих праць, що побачили світ упродовж 1990-х – 2000-х років різними мовами у виданнях різних країн, досі були малодоступними і для фахівців, і для студентства, і для широкого читацького загалу в Україні.

Ірина Мащенко, бібліотекар читальної зали

Переглядів: 286 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0