2024, П`ятниця, 19.04.2024, 16:14

Головна » 2013 » Вересень » 2 » Перший урок
Перший урок
   Вже доброю традицією стало з року в рік проводити перший урок для старшокласників СШ №11 в бібліотеці ім.М.Островського. Цей рік є визначальним для нашого міста, Марганцю виповнюється 75 років. Саме тому темою першого уроку було обрано "Моє ти місто-ювіляр. Сторінки історії".

На перший урок до бібліотеки завітали 9-ті класи СШ №11.
     Ведуча, провідний бібліотекар Марганецької ЦМБ Мархасіна Тетяна Федорівна запросила учнів до невеличкої подорожі в історичне минуле. Цікава розповідь супроводжувалась відео- та музичним оформленням, яке підготувала бібліограф Марганецької міської ЦБС Ольга Валентинівна Забенько.

Глибочінь історії нашого краю сягає до нашої ери. Від великої Скіфії, першої Запорізької Січі, Дніпра-Борисфена розповідь ведучої плавно перетекла до історії утворення марганцевої руди, а згодом і самого міста Марганця.

ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» є підприємством, завдяки якому місто і сьогодні існує. Історія комбінату - це, по суті, історія міста і всього рудного краю. Про історію гірничо-збагачувального комбінату розповідав ветеран праці Марганецького ГЗКа, заступник голови ради ветеранів ПАТ "МГЗК", робітник музею комбінату Ярослав Володимирович Мандзій.
    Далі ведуча зупинилась на визначних датах в історії нашого міста.
    22 жовтня 1938 року – народження міста Марганець.
   17 серпня 1941 року – окупація міста фашистськими військами, яка тривала 906 днів.
   6 лютого1944 року день звільнення міста. Ведуча наголосила, що в наступному році ми будемо відзначати 70-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Це дуже хвилююча, пам’ятна і визначна дата.
Розповідаючи про історію міста, неможливо не згадати про існування власної символіки – герба та прапора міста, яка відображає історичну. культурну та інші місцеві особливості і традиції. Присутнім було продемонстровано герб, такий вигляд символ має з 2001 року; та прапор міста, малиновий колір якого символізує стяг запорізького козацтва, а розміщена посередині вертикальна смужка сріблясто-сірого кольору відображає колір металу марганцю.
Гірницький край багатий не тільки марганцем, а й поетами, які в своїй творчості оспівують рідне місто. На першому уроці школярі почули вірші поетів-земляків Григорія Бідняка, Віри Хвостик, Лідії Савчук, Любові Лопатюк та пісню про Марганець, автором слів, музики та виконавцем якої є Мехман Нех.
     На прощання ведуча виразила впевненість, що продовження історії рідного краю буде. І яке воно буде залежить тільки від сьогоднішніх школярів.

Переглядів: 1144 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2013  »