2021, Неділя, 28.11.2021, 15:57


Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - вівторок. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 74
Відвідувачів сайту
...
Пошук
Головна » 2021 » Листопад » 18 » Трансформація компетенцій бібліотекаря на вимогу сьогодення
15:28
Трансформація компетенцій бібліотекаря на вимогу сьогодення

Сучасне суспільство змінюється швидкими темпами. Під впливом викликів сьогодення бібліотеки України постійно змінюються. На вимогу часу перед ними постають нові завдання та виклики. Не є виключенням і бібліотеки міста Марганця. Щоб бути сучасними і максимально задовольняти інформаційні потреби представників Марганецької територіальної громади, бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека» постійно розвиваються, навчаються новому, удосконалюються наявні знання та навички, знаходять нові методи, форми та підходи в роботі.

Центральна бібліотека є методичний та бібліографічним центром для всіх бібліотек Марганецької ТГ.  Тому 18 листопада 2021 року в бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників на тему «Трансформація компетенцій бібліотекаря на вимогу сьогодення».

Захід своїм виступом відкрила начальник відділу культури виконкому Марганецької міської ради Олена Буякова. КЗ «Публічна бібліотека» Марганецької територіальної громади є структурним підрозділом відділу культури. За сприяння керівництва відділу культури бібліотеки поступово розвиваються і змінюються на краще. Під час свого виступу Олена Михайлівна побажала плідної та успішної роботи всім учасникам семінару. Також подарувала бібліотечним фахівцям солодкі гостинці. В ході семінару взяла участь головний спеціаліст відділу культури виконкому Яна Макарова. 

На семінарі розглядалися різні теми. 

Консультація «Сучасні компенетції бібліотекаря для успішної роботи» надала Ольга Забенько, директор КЗ «Публічна бібліотека» Марганецької територіальної громади Нікопольського району Дніпропетровської області. Вона розповіла про державну політику в бібліотечній галузі, головні тенденції розвитку бібліотек на вимогу часу. 

Бібліотеки інтегровані у всі сфери життя людини і суспільства: освіту, науку, культуру, виробництво та управління.  Це єдина інституція, що надає безкоштовний доступ до інформації, знань і культурного надбання нації та світу і сприяє просвіті.

Трансформаційні процеси і зміни в державі та суспільстві, Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» вимагають перегляду пріоритетів у роботі бібліотек, створення їх гнучкої та динамічної структури, комфортного середовища, впровадження варіативних моделей бібліотек, зонування бібліотечного простору, використання інформаційно-комунікативних технологій, що забезпечить надання широкого спектру традиційних та інноваційних послуг.
Сьогодні все частіше можна почути вираз «Бібліотека – третє місце», «Відкритий простір бібліотеки».

У сучасному світі бібліотека перестає бути місцем, де зберігаються книги, а стає дійсно громадським центром спілкування, комфортним і максимально зручним для відвідувачів з можливістю  реалізувати власні культурно-освітні, дозвільні, інтелектуальні потреби та ідеї.
Головні вимоги до успішної діяльності сучасної бібліотеки: відкритість, комфортність, креативність, клієнтоорієнтовність, багатофункціональність, інтегрованість, безпека.

Простір сучасної бібліотеки – це фокус-зони, велика частина яких пов'язана з новими IT-технологіями. Адже більшість відвідувачів приходять до бібліотеки не тільки для читання книг, а для отримання доступу до інформації через мобільні пристрої – смартфони, планшети і ноутбуки.  
В кожній бібліотеці Фінляндії можна безкоштовно користуватися Інтернетом. Музика, фільми, ігри, курси з вивчення мов, аудіо-книги... –  і все це безкоштовно і цілком доступно.  

Сучасні бібліотеки Німеччини приваблюють громадян не тільки багатими зібраннями літератури, але й можливістю користування найсучаснішою інформаційною аудіо-продукцією. Завдяки виставковій та музейній діяльності, залученню найвідоміших письменників і діячів культури на масові заходи бібліотеки Німеччини стали улюбленим місцем зустрічей та спілкування людей різного віку. Спеціально для них створюються затишні куточки для відпочинку, де можна обговорити новинки літератури і познайомитися з книгознавцями. 

Консультацію про медіаосвіту та медіаграмотність підготувала Вікторія Жданова, бібліотекар абонементу КЗ «Публічна бібліотека». Презентацію до виступу підготували та презентували Ольга Середіна, бібліотекар юнацького абонементу КЗ «Публічна бібліотека» Ірина Мащенко, бібліотекар читальної зали КЗ «Публічна бібліотека».

Напрацюваннями з досвіду роботи з користувачами-дітьми поділилася Ірина Дем’янець, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №1 КЗ «Публічна бібліотека». Вона виступила з темою «Діти – перш за все і понад усе!». Презентацію до виступу підготувала Ірина Малікова, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №1 КЗ «Публічна бібліотека».

Під час виступу Світлани Рубан, бібліотекаря читальної зали КЗ «Публічна бібліотека», на тему «Бібліографічний опис як сукупність логічно цілісного тексту», колеги не лише згадали правила та вимоги до аналітико-синтетичної обробки документів, але й мали змогу перевірити поданий матеріал. Присутнім було запропоновано виправити помилки в бібліографічних описах та прокоментувати їх. Спеціалісти вдало впоралися із поставленим завданням.

Наприкінці семінару колеги мали можливість виступити із власним баченням теми заходу, поділитися своїми проблемами та думками. Всі присутні розділилися на чотири групи, кожна з груп підготувала невеличкий висновок на запропоновані запитання: 

1. Значення бібліотек в сучасному суспільстві.
2. Роль бібліотекаря у створенні іміджу бібліотеки в громаді.
3. Бібліотека і Інтернет: точки дотику.
4. Головні виклики бібліотекам Марганецької громади.

Таким чином, учасники семінари під час заходу набули нових знань, вдосконалили вже існуючі професійні знання та навички, обмінялися думками та роздумами, а також з’ясували конкретні виклики часи та проблеми бібліотек Марганецької територіальної громади.

Підготувала Ольга Забенько

Переглядів: 51 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
Електронний катало
Графік роботи
Німецька служба
Календар
«  Листопад 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Ми на карті
Відзнаки