2024, Середа, 01.05.2024, 23:28

Головна » 2014 » Вересень » 18 » УКРАЇНСЬКИЙ МИТЕЦЬ, ЯКИМ ПИШАЄТЬСЯ СВІТ
УКРАЇНСЬКИЙ МИТЕЦЬ, ЯКИМ ПИШАЄТЬСЯ СВІТ

18 вересня в центральній міській бібліотеці ім.М.Островського відбувся літературний вечір  «Український митець, яким пишається світ», присвячений 120-річчю від дня народження Олександра Петровича Довженка, українського письменника, кінорежисера, художника, політика, великого патріота свого народу.

Кого не хвилюють його кінофільми «Арсенал» і «Земля», «Аероград» і «Щорс», «Повість полум’яних літ» і «Мічурін», «Зачарована Десна» і «Поема про море». Всесвітнє визнання його таланту незаперечне, бо ще в 1956 році на спеціальному конкурсі в Брюсселі серед 12 найкращих фільмів усіх часів і народів названо було не озвучену ще тоді «Землю» українського режисера.

За своє творче життя Олександр Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, 2 п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва, зокрема, драматургії, живопису, архітектури. Його оповідання і новели «Ніч перед боєм», «Відступник», «Мати», «На колючому дроті», «Тризна», «Незабутнє», п’єси «Потомки запорожців» і «Життя в цвіту» по праву стоять в ряду кращих творів нашої літератури.

Під час заходу присутні переглянули відеоуривки з документальних фільмів про життя та діяльність Олександра Довженка. На екрані за допомогою проектору з ноутбуком гості бібліотеки переглянули презентацію з фотоматеріалами про Олександра Довженка. Цікавим був бук трейлер за мотивами відомого твору «Зачарована Десна».

Захід підготували і провели бібліотекарі ЦМБ ім.М.Островського В.В.Жданова, О.В.Рак та бібліограф ЦБС О.В.Забенько для учнів 11-х класів СШ №11.

До заходу бібліотекарі читального залу оформили виставку, на ній представлені книги про О.Довженка та його твори.

В.В.Жданова,
бібліотекар юнацького абонементу ЦМБ ім.М.Островського