2024, П`ятниця, 26.04.2024, 04:27

Головна » 2017 » Липень » 27 » Величні собори та храми України
Величні собори та храми України

День Хрещення Київської Русі – України – державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня – у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Державне свято встановлене в Україні згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі-України».

Для нас цей день означає кілька принципових понять. Це — спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави. Це — неподільність Українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри. Це — соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці — Києва. Це — велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи. Це — єдність нашого державного і духовного начала.

До цієї історичної значимої події у читальному залі ЦМБ ім.М.Островського бібліотекарями В.В.Фіалковською і Л.Р.Мельниковою була підготовлена та  оформлена книжкова виставка-експозиція «Величні собори та храми України».

Користувачі бібліотеки проглянувши виставку дізнаються про народження східнослов’янської православної цивілізації, глибинні впливи християнства на розвиток культури в Україні, заснування та вибір місця, церкви, основні принципи іконографії. Також про найвидатніших державотворців, діячів культури, церкви, які на різних історичних етапах пробуджували суспільну свідомість, пропагували народні традиції, опікувалися проблемами духовного відродження.

Інна Кандала, методист ЦБС

Переглядів: 507 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0