2017, Субота, 16.12.2017, 01:41

16 грудня відзначається День Незалежності Литви
Головна » 2015 » Листопад » 30 » Відкриття пам'ятника марганецький поетесі Вірі Хвостик
Відкриття пам'ятника марганецький поетесі Вірі Хвостик

2 грудня 2015 року о 10-00 відбудеться урочиста подія для м. Марганця - відкриття пам'ятника відомій марганецькій поетесі, журналістці, редактору більшості книг марганецьких авторів - Вірі Павлівні Хвостик.

Саме Віра Павлівна стояла у джерел зародження об'єднання поетів, прозаїків та інших творчих марганчан, яке сьогодні існує як Марганецьке міське літературне об'єднання "Віра" (колишня поетична студія "Боян" перейменована на честь Віри Хвостик). Хто з марганецьких письменників не знав Віру Хвостик?!  Кожний звертався до неї за порадою, підтримкою, допомогою. В.П.Хвостик стала художнім редактором всіх книг марганецьких авторів, які вийшли друком за її життя. Багатьом поетам вона підказала шлях, навчала творити. Її думку завжди поважали в марганецьких літературних колах.

Вона й сама писала вірші та прозу. Багато шанувальників її творчості не втомлюються дивуватися її надзвичайним талантом та щоразу відкривають нові грані світогляду марганецької письменниці.

Віра Хвостик, на жаль, покинула нас  7 вересня 2013 року.

У вересні 2015 року на черговому засіданні Марганецького міського літературного об'єднання "Віра" всіма його членами було прийнято рішення зібрати кошти на пам'ятник Вірі Хвостик. Марганецька міська бібліотека ім. М. Островського поширила інформацію про збір коштів на пам'ятник.

На це прохання відгукнулося багато небайдужих марганчан: Трифанов М. В., Макуха О. І., Лапсар Є.П., Барнаш І.О., Перехрест А.О., Клочкова А. І., Патяка С.В., Бурова Т., Пугач В.Х., Лопатюк Л. В., Антоненко А.О., Смірнов М.С., Штабенко І., Байбурін Р.М., Обозюк В.Ф., Перлє М.І., Должиков Я. І., Малишко О.В., Сокур В.П., Кошкіна Т.О., Мельник А.А.

Кошти на пам'ятник надали такі колективи міста: Марганецька центральна міська бібліотека ім. М. Островського, міська бібліотека для дітей, бібліотека-філіал №2, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей "Теплий дім", терцентр, дитяче дошкільне об'єднання, ЧП "Зімненко".

Саме завдяки цим людям та установам 2 грудня 2015 року о 10 год. на Миколаївському цвинтарі відбудеться відкриття пам'ятника Вірі Павлівні Хвостик.

Переглядів: 171 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 5.0/2
«  Листопад 2015  »