2024, Субота, 20.04.2024, 10:07

Головна » 2014 » Травень » 7 » Виставка “Ми йшли до тебе, Перемого!”
Виставка “Ми йшли до тебе, Перемого!”

Напередодні свята Великої Перемоги хочеться згадати про участь нашого міста у Великій Вітчизняній війні. В певний період наше місто було окуповано і велися запеклі бої за його визволення. Окупація міста Марганця тривала 904 дні. Всього за 2,5 роки окупації німецько-фашистськими окупантами було вбито і закатовано 665 осіб мирних громадян і 2000 військовополонених.

Звільнення міста від німецької окупації відбулося в ході Нікопольсько -Криворізької наступальної операції військ третього і четвертого Українських фронтів, проведеної 30 січня – 29 лютого 1944.

Слід зазначити , що на картах міста Марганця не було. Значилися хутора Максимівка , Миколаївка , рудники Закаменка і Городище. Східну околицю цих селищ ворог обороняв два дні. З півночі і північного сходу наступала 203 стрілецька дивізія , а зі сходу – 333 Червонознаменна Синельниківська стрілецька дивізія.

5 лютого 1944 в 10:00 ранку радянські війська оволоділи хутором Єлизаветинської , а в 11:00 619 -й полк ( 209 -та стрілецька дивізія ) відвоював Борисівка . 592 -й полк 203-ї стрілецької дивізії звільнив Максимовку , а 1113 -й і 1120 -й полки 333-ю стрілецької дивізії – Николаевку і рудники . Вранці 6 лютого , після запеклого бою і атаки , радянські частини вибили фашистів з західного схилу яру Велика Кам’янка і зайняли Закаменку ( 592 -й стрілецький полк ), станцію Марганець і Городище ( 1113 -й і 1120 -й полки ).

У лютому 1944 року Марганець звільнили від німецько-фашистських загарбників. Але на цьому для марганецьких сімей війна не скінчилася, бо багато марганецьких чоловіків й жінок воювали на фронтах за звільнення інших міст, сіл нашої країни й Радянського Союзу. Розкидала їх доля по різних куточках неосяжних просторів Радянського Союзу, де вони відстоювали свободу своєї Батьківщини. Ризикуючи власним життям, виборювали право жити і працювати на власній земля для себе і своїх сімей.

З нагоди свята Великої Перемоги  в бібліотеці ім. М.Островського офрмлена книжкова виставка “Ми йшли до тебе, Перемого!”. На ній представлені найцікавіші і найновіші книги про події війни, про її героїв та про значні втрати країн-учасниць військових подій.

Для ознайомлення з літературою на виставці бібліотекарі запросили до читального залу Валентина Олександровича Мирошниченка, голову Марганецької міської Ради ветеранів війни та праці.

Він уважно розглянув книги, з інтересом погортав деякі з них. Особилво його зацікавили книги місцевих авторів і упорядників - Равіля Байбуріна, Віри Хвостик, Володимира Котова, Івана Кріпака та Ольги Страшко. Валентин Олександрович розчулився читаючи вірші місцевих поетів про події Великої Вітчизняної війни. Вони також представлені на виставці.

Виставка оформлена бібліотекарем Вікторію Валеріївною Фіалковською в читальному залі бібліотеки ім.М.Островського. Запрошуємо ветеранів, мешканців та гостей міста завітати до бібліотеки і ознайомитися з виставкою!

Колектив центральної міської бібліотеки ім.М.Островського в особі голови Марганецької міської Ради ветеранів війни та праці

Валентина Олександровича Мирошниченка

вітає з Днем Перемоги інвалідів та учасників Великой Вітчизняной війни, дітей війни та всіх земляків-марганчан! Бажає їм міцного здоров’я, довгих років життя та мирного неба!

Переглядів: 676 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2014  »