2024, П`ятниця, 26.04.2024, 09:33

Головна » 2017 » Жовтень » 13 » Захисник України – гордість народу, відвага, мужність, честь
Захисник України – гордість народу, відвага, мужність, честь

12 жовтня 2017 року в ЦМБ ім.М.Островського пройшов інформ-дайджест «Захисник України – гордість народу, відвага, мужність, честь», присвячений до Дня захисника України. На захід були запрошені учні природничо-математичної ЗОШ №11.

Указом президента України П.Порошенка від 14 жовтня 2014 року свято стало державним з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Бібліотекар читального залу В.В.Фіалковська розповіла присутнім, що день 14 жовтня для українців став особливою датою. Саме в цей світлий день ми відзначаємо ще одне велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Впродовж століть воно набувало особливого важливого змісту, оскільки пов’язане з боротьбою за свободу та порятунком від ворогів.

В часи незалежності свято Покрови почали відзначати і як День українського козацтва.  Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну й віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Це свято єднає  країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами, символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників нашої країни.

Захисники України – це не лише військовослужбовці. Сьогодні на захист власної землі постав практично кожен.  Тому захисники – всі українці, всі небайдужі, свідомі громадяни, які працею, сумлінною професійною діяльністю, волонтерською роботою забезпечують економічний, інформаційний захист держави.

Результат пошуку зображень за запитом "день захисника україни"

Шановні марганчани! Бажаємо вам  міцного здоров’я, мирного неба, родинного тепла, високих досягнень у нелегкій праці на благо нашої держави, звершення всіх ваших мрій! Зі святом вас, мужні і надійні захисники України.

Вікторія Фіалковська,

бібліотекар ЦМБ ім.М.Островського