2024, П`ятниця, 26.04.2024, 12:36

Головна » 2020 » Листопад » 16 » Інформаційна вітрина «Менталітет Майдану: хроніка подій» (в рамках інформкампанії до Дня Гідності та Свободи)

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цього  дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.

Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 – лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства.

Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині триває за неї боротьба. Наше суспільство здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі.

В рамках інформаційної кампанії до Дня Гідності та Свободи (21 листопада), ініційованої Національним музеєм Революції Гідності, в читальному залі Марганецької центральної міської бібліотеки оформлена інформаційна вітрина «Менталітет Майдану: хроніка подій».

На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації. Видання, представлені на експозиції, розповідають про  героїв Майдану і перебіг Революції Гідності, що пробудила у душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі.

Запрошуємо до перегляду всіх небайдужих за долю своєї країни, свого народу!

Підготували бібліотекарі читального залу

Вікторія Фіалковська, Ірина Мащенко