2024, Середа, 24.04.2024, 17:47

Головна » 2016 » Лютий » 25 » Співоча душа України (з нагоди 145-річчя від народження Лесі Українки)
Співоча душа України (з нагоди 145-річчя від народження Лесі Українки)

25 лютого 2016 року в Марганецькій центральній міській бібліотеці ім. М. Островського відбувся літературно-музичний вечір "Співоча душа України", присвячений 145-річчю від дня народження видатної української літераторки Лариси Петрівни Косач-Квітки, знаної більше як Леся Українка.

Вечір для старшокласників СШ №11 підготувала та провела бібліотекар юнацького абонементу Вікторія Василівна Жданова.

Саме 25 лютого 1871 року народилася ця дивовижна жінка - Леся Українка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур.

Гості в залі під час заходу

Люди, як зорі, полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Для нас образ поетеси -  ніжний і чистий. Інколи веселий, частіше – в задумі чи смутку. Вона неповторна. Її життя – це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її зіркою в очах нащадків. В ній поєдналися мужність і геніальність, вогонь і розум, пристрасна любов і відданість українському народові та Батьківщині. ЇЇ поезія вражає нас красою мрії, глибиною думки, музикою мови.

Учні, присутні на заході

Устами Мавки з «Лісової пісні» Леся Українка утвердила невмирущу силу мистецтва і незламну віру в своє безсмертя:

«Ні! Я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає!»

Викладач музшколи Т. І.Конюшенко

На вечорі гості в залі слухали пісні на слова Лесі Українки у виконанні сучасних співачок. Також присутні в залі мали змогу послухати улюблену класичну музику поетеси , п'єсу "До Елізи" Бетховена у виконанні викладача музичної школи Тамари Іванівни Конюшенко.

Провідний бібліограф ЦБС Ольга Забенько підготувала презентацію Power Point та відеоролики про життя та творчість Лесі Українки.

Бібліотекарями читального залу Вікторією Фіалковською та Ольгою Середіною до заходу була оформлена книжкова виставка «Славетна дочка України».

Учні СШ №11 біля виставки

Бібліотекар (ведуча заходу, учні та їх вчителька біля виставки

Наприкінці заходу учні фотографувалися з вчителькою та ведучою заходу біля виставки.

Переглядів: 728 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 5.0/2

«  Лютий 2016  »