2024, Субота, 25.05.2024, 03:31


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » З газети "Шахтар Марганця"

«Біля багаття душ…»

Шахтар Марганця. – 2017. – 10 листопада. – С.4.

«Біля багаття душ…»

У такій ліричній атмосфері, за поетичним висловом однієї з учасниць, опинилися учасники вечора бардівської пісні, організованого місцевим літературним об’єднанням «Віра» під керівництвом Миколи Смирнова на базі традиційної мистецької вітальні у бібліотеці ім.М.Островського (директор Лідія Пономарьова). У зустрічі однодумців взяли участь марганецькі шанувальники авторського виконання й гості із Запоріжжя, з якими наших митців пов’язують давні творчі і дружні стосунки.

  Про смаки (в тому числі у поетично-музичній царині), як відомо, краще не сперечатися. Комусь до вподоби оперні арії, комусь – заримований реп або естрадні куплети. Але бардівська творчість має у цьому переліку особливе значення, бо в ній авторське поєднання слів і музики спирається на глибоко особистісні характеристики, де зміст явно домінує над художнім антуражем. Саме з цієї низки, скажімо, творчість лірників чи кобзарів, яка, як і століття тому, спонукає до соціально-філософських міркувань. А в кого з нас не було власних «грушинських фестивалів» -  у класичних туристичних походах, на студентських чи приятельських вечірках, навіть просто стихійних посиденьках з гітарою в межах рідного двору чи мікрорайону? Тут неважливо, хто ти і звідки, бо жанровий діапазон визначається зовсім іншими чинниками. Тож невипадково мете спілкування любителів самодіяльного вокалу організатори зібрання підписали «об’єднуючим» гаслом: «Талант – він і в столиці, і в провінції талант», бо саме цей вид «немасового» (з точки зору офіційного трактування) мистецтва не має географічних і стасуних меж.

  Марганецький «авторський клуб» був багатогранно представлений цілою плеядою авторів і виконавців пісень і поезій, в тому числі Юрієм Дагаєвим, Сергієм Дяченком, Миколою Смирновим, Вольдемаром Леоном (творчий псевдонім Володимира Сюріна), Олегом Жигою, Іриною Штабенко та іншими. А Тетяна Рабійчук доповнила власний виступ знайомством зі своєю матусею – Катериною Олександрівною Туриченко, котра попри поважний вік (у січні відзначить 100-річний ювілей!), на захоплення і приклад усім присутнім охоче долучилася до співучої команди.

  Нікого не залишив байдужим і різножанровий бенефіс сузір’я обдарувань землі запорізької – їх творчий загін очолював Володимир Чайкін, а програму провела Валерія Підопригора, влучними ремарками підсиливши флюїди довірчості й братерської спорідненості.

  Додамо, що протягом вечора лунали найрізноманітніші пісні і поезії – за спрямованістю, тематикою, ступенем майстерності. Парад імен марганецьких «зірок» - тих, хто плекає ниву мистецтва (Олександр Морщавка, Володимир Пугач), і тих, кого вже з нами немає (Віра Хвостик, Анатолій Антоненко, Алла Кисла)… Аматорська лірика і культові Висоцький чи Розенбаум, козацькі пісні та вірші Ліни Костенко…Та всіх виконавців і глядачів об’єднувало одне з найцінніших почуттів – вони були щирі. Бо авторська пісня, як підкреслював доктор геолого-мінералогічних наук, поет Олександр Городницький, не терпить фальші. «Вона не нав’язується слухачам телебачення і радіо, а силоміць слухати брехню біля багаття нікого не змусиш. Щирість же є цінною в усі часи, не залежить ані від погоди, ані від клімату…»

На завершення заходу його учасники попрохали подякувати всім організаторам та господарям теплого бардівського «вогника», сподіваючись на те, що він ще не раз покличе своїми спалахами тих, хто прагне не самотнього монолгу у порожнечі, а відвертого діалогу з продовженням у колі тих, хто знаходиться на спільній творчій хвилі.

Світлана Сулаєва

Категорія: З газети "Шахтар Марганця" | Додав: Biblioteka (21.01.2019)
Переглядів: 379 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Ми на карті
Відзнаки