2024, П`ятниця, 12.04.2024, 23:13


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Гнєзділов Анатолій Степанович

Гнєзділов Анатолій Степанович

    Анатолій Степанович Гнєзділов народився 17 березня 1936 року на Дніпропетровщині, в селі Юр’євка. Сам письменник зізнається, що етнічний росіянин, бо батьківське коріння на Курщині. В сім’ї медиків Гнєзділових – хірурга  Степана Михайловича і фельдшера-акушера Галини Романівни – їх єдиний син Анатолій ріс в оточенні муз. Батько знав класичну світову і вітчизняну літературу, стежив за творчістю письменників та поетів радянської доби, а матуся ж більше тяжіла до музики і образотворчого мистецтва. Крім любові до літератури, музики і образотворчого мистецтва  майбутній письменник   прагнув до мандрів для пізнання рідного краю, мальовничих куточків своєї Батьківщини, манливих природних краєвидів, пам’яток давнини. Особливо вразливого юнака вабили таємничо-прекрасні Карпати. Тому містом набуття вищої освіти він обрав сивочолий Львів, вважаючи за честь навчатися на відділенні економічної географії найстарішого в Україні державного університету, заснованого в 1662році. Після закінчення університету в 1960 році – вчителював в Прикарпатті, потім важко працював на Марганецькому рудоремонтному заводі. Анатолій Степанович пройшов непростий життєвий шлях в пошуках правди, і попри всі удари долі не втратив людської гідності, не заплямував честі.

    Зараз А. С. Гнєзділов єдиний серед талановитих марганчан член Національної Спілки письменників України, також, Анатолій Степанович має звання члена Спілки журналістів України. Читачам добре відоме його прізвище, і літературний псевдонім  Д. Астров (запозичений у А.П. Чехова), бо впродовж довгих років він працював в редакції газети «Шахтар Марганця» та друкувався в усіх газетах Марганця, Нікополя, в херсонській «Таврії», у «Віснику Придніпров’я» та ін..

    На сьогодні творчій доробок письменника складається з чотирьох книг. Всі вони представлені у фонді ЦМБ ім. М. Островського: перша книга «Де ти бродиш, моя доле?..» вийшла у 2006 році.

Гнєзділов, Анатолій Степанович. Де ти продиш, моя доле?[Текст] / А.С.Гнєзділов. – Дн-ськ : ІМА-прес, 2006. – 171с.

Друга – під назвою «Травневий мед» побачила світ у  2007 році.

  Гнєзділов, Анатолій Степанович. Травневий мед[Текст] / А.С.Гнєзділов. – Дн-ськ : ІМА-прес, 2007. – 144с.

Наступна книга «Місяць на ущербі» 2010 року видання.

  Гнєзділов, Анатолій Степанович. Місяць на ущербі [Текст] : оповідання та повісті, вірші / А.С.Гнєзділов. – Дн-ськ : ІМА-прес, 2010. – 374с.

Ще одна книга має назву «Табу» і вийшла вона у 2011 році.

  Гнєзділов, Анатолій Степанович. Табу [Текст] : оповідання, повісті / А.С.Гнєзділов. – Дн-ськ : ІМА-прес, 2011. – 311с.

  Останнім часом все частіше твори автора можна зустріти на сторінках літературно-художнього часопису Запорізького краю «Хортиця».

    Творчість митця має різнопланову тематику. Однією з основних тем автора є – історична тема. Скіфський степ, баські коні, кам’яні баби – улюблені представники сивої давнини у творах Гнєзділова. Народжений на Дніпропетровщині, Анатолій Степанович крізь всю творчість проводе широкий український степ і сивий Дніпро, недарма його називають «співцем Дніпра і степу».

 Талант майстра пера Гнєзділова полягає у тому, щоб саме побачити як сідає сонце, стомлене непосильною роботою, наливається смарагдово-соковита трава у балці,  і чому яблука найвідчутніше пахнуть саме на Спаса.

Восені 2012 року став членом Національної спілки письменників України. 

Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Ми на карті
Відзнаки