2024, Четвер, 30.05.2024, 05:37


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » З газети "Шахтар Марганця"

ДИТИНА ЧИТАЄ - УКРАЇНА ПРОЦВІТАЄ!

Шахтар Марганця. – 2011. – 26 травня. – С.9.

ДИТИНА ЧИТАЄ - УКРАЇНА ПРОЦВІТАЄ!

Працівники місцевої дитячої бібліотеки глибоко переймаються нинішнім зниженням інтересу до читання. Адже від цього - прямий шлях до погіршення не  лише інтелектуального, а й економічного і та соціально-політичного розвитку нашого суспільства.

На думку бібліотекарів, тільки раціональна, науково обґрунтована, соціально орієнтована, фінансово забезпечена комплексна програма підтримки і розвитку читання спроможна викликати суттєві зміни в ставленні до книжкової та іншої читацької продукції. В цьому - наша надія.

В розрізі виконання основних положень Концепції державної цільової програми підтримки та розвитку читання в дитячій бібліотеці триває втілення проекту «Марганець читає дітям», в рамках якого для учнів 5 класу СШ № 2 відбулася зустріч із заслуженим працівником освіти України Тамарою Іванівною Єгоровою. Гостя розповіла дітям про свої улюблені книжки, їхню роль у становленні особистостей її власних дітей. Також прочитала уривки з поетичних творів М. Лєрмонтова, котрий у свої дев'ять років вже мав стійку громадянську позицію.

Тамара Іванівна звернула увагу присутніх на те, що читання книг розвиває безліч здібностей: розуміння образної художньої мови, багатство словникового запасу, здатність мислити словесно-художніми образами, набуття творчого сприйняття тощо. Саме таким чином людина стає емоційно багатшою, ерудованою.

Діти, в свою чергу, розповіли про власні літературні уподобання, однак при цьому було помітне їх тяжіння до комп'ютерних версій книжок. Тому бібліотекарі намагаються використовувати в своїй роботі інноваційні форми популяризації читання, що базуються на вікових  психолого-педагогічних засадах розвитку дитини,

В нашій книгозбірні нерідко проводяться заходи, які сприяють вихованню літературного смаку, демонструють різноманітні можливості бібліотеки як центру дитячого читання, адже влучні слова «Дитина читає - Україна процвітає!» мають стати девізом втілення національної Концепції підтримки читання.

 Світлана ЛОГІНОВА,

директор бібліотеки, заслужений працівник культури України.


Категорія: З газети "Шахтар Марганця" | Додав: Biblioteka (11.01.2012)
Переглядів: 771 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Ми на карті
Відзнаки