2024, Четвер, 30.05.2024, 04:42


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » З газети "Шахтар Марганця"

НАЙЦІННІШИЙ ДАР – ЖИТТЯ

Шахтар Марганця. – 2011. – 6 жовтня. – С.9.

НАЙЦІННІШИЙ ДАР – ЖИТТЯ.

«Пам'ятай! Життя є дар,

І той, хто його не цінує,

Цього дарунка не заслуговує».

Леонардо да Вінчі.

Найцінніше, що є у людини, - це її життя. Воно дається їй тільки раз  кожній своє. Довге і коротке, неповторне і звичне, радісне й сумне, солодке, як мед, І гірке, мов полин, триває воно лише від народження до смерті, І його неможливо прожити двічі.

Мати Тереза, лауреат Нобелівської премії, громадянка світу в найвищому розумінні цього слова, залишила тим, хто вступає на життєвий шлях, духовний заповіт, в якому сказано:

Життя - це шанс, скористайся ним.

Життя -  це краса, милуйся нею...

Життя - це мрія, здійсни її.

Життя - це виклик, прийми його.

Життя - це обов'язок, виконай його.

Життя - це цінність, цінуй його.

Життя - це любов, насолоджуйся нею.

Життя - це таємниця, пізнай її.

Життя - це удача, шукай цю мить.

Життя таке чудове, не марнуй його.

Це твоє життя, борони його.

Найдорогоцінніше, що є в житті кожного, - це здоров'я, на яке впливають звички, поведінка, щоденна наполеглива робота над собою. І хоча бібліотекарі не лікарі, вони повинні сприяти підтримці здоров'я підростаючого покоління не пише шляхом інформаційного забезпечення читачів, а й полегшуючи їм соціалізацію в суспільстві. Інженером можна стати за 5 років, а для визначення особистісних і громадянських пріоритетів іноді потрібне ціле життя.

У міській дитячій книгозбірні відбувся семінар на тему «Формування життєвих компетентностей в умовах шкільних бібліотек», мета якого - розвинути в дітях почуття відповідальності за майбутнє нації, за її здоров'я, виховати вміння цінити своє життя в усіх його проявах і аспектах.

Здоров'я - це стан повного фізичного, психічного й соціального благополуччя. Повніше розкрити зміст цієї теми на семінарі допомогла провідний бібліотекар обласної бібліотеки для дітей Тетяна Железняк. З допомогою книг вона пропагує боротьбу з такими негативними явищами, як вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління. Зокрема, Тетяна Олександрівна озвучила шокуючі статистичні дані: серед дітей і молоді від 11 до 24 років алкогольні напої вживають 80%; з пияцтвом та алкоголізмом пов'язано 45% дитячої безпритульності, 75% злочинності і 96% вбивств; Україна займає перше місце в Європі по кількості ВІЛ-інфікованих юнаків і дівчат віком від 15 до 24 років: близько 90% наркозалежних - молодь до 30 років і кожна четверта з них - жінка.

Гостя бібліотеки наголосила на тому, що орієнтація на здоровий спосіб життя у дітей не з'являється сама собою, а формується в результаті цілеспрямованого впливу батьків, педагогів, психологів, бібліотекарів.

На семінарі побувала й лікар-санолог центральної міської лікарні Людмила Островська, яка розповіла про формування світогляду дитини, надала бібліотекарям корисні фахові поради.

З методичними рекомендаціями виступила бібліотекар міської книгозбірні для дітей Любов Середіна, звернувши увагу присутніх на такий засіб формування життєвої компетентності як казкотерапія,

Захід доповнили книжкові виставки, що пропагують здоровий спосіб життя: «Для вас і про вас» (підготувала провідний бібліотекар І.М. Малікова), «Для вас, малята, любі хлопчики й дівчата» (бібліотекар Т.В. Маркова).

На семінарі бібліотекарі шкіл міста отримали вичерпну інформацію про те, як змінити в учнів ставлення до себе в кращий бік - як до найвищої індивідуальної та соціальної цінності через формування і розвиток фізичного, психічного та соціального «Я». А допоможуть їм у цьому книги!

 Світлана ЛОГІНОВА, 

завідуюча бібліотекою для дітей.

Категорія: З газети "Шахтар Марганця" | Додав: Biblioteka (11.01.2012)
Переглядів: 2338 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Ми на карті
Відзнаки