11 січня відзначається Всесвітній день «дякую» – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот. Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з’явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має?
Всесвітній день «дякую» покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО та ООН.
Вперше вислів «дякую» зафіксували у словнику-розмовнику, виданому в Парижі у 1586 р. Міжнародний день «дякую» у багатьох країнах святкують з великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, конкурси й безліч інших розважальних заходів.
В освітніх установах говорять про важливість дякувати близьким, розповідають про культурні традиції, етику, а також гарні манери. Крім того, у Всесвітній день «дякую» проводять благодійні акції, на яких збирають кошти для нужденних. Цього дня люди говорять один одному теплі слова та обмінюються листівками, висловлюючи свою ввічливість і подяку.
Стародавні мудреці вважали, що найбільша розкіш у житті – це розкіш людського спілкування. Тож українству споконвіку притаманні доброзичливість, чуйність, гуманізм та висока етична культура, в основі котрих лежить прагнення до злагоди та порозуміння.
Слово ”дякую” є одним з найпоширеніших виявів чемності та ввічливості в Україні. Ми промовляємо його впродовж всього життя.
”Дякую” – слово справді чарівне, як то нас вчили дітьми. Бо як може бути не чарівним те, що викликає усмішку та радість. Сказати ”дякую” завжди приємно, бо слово має подвійний позитивний вплив: на того кого дякують, й на того хто дякує. Від добрих справ, за котрі ще й висловлюють подяку – стає світліше та приємніше на душі.
Коли, де, і за що дякувати – залежить від вибору самої людини, та від її виховання. Є люди, які не дякують взагалі ні за що, бо вважають, що це не правильно чи просто хтось не заслуговує на їх подяку. Інші дякують за все і всюди, не зважаючи на те, чи є в тому потреба. Попри все, якщо й нема за що дякувати, а людина дякує – це робить її доброзичливішою. Подяка – прояв ввічливості. Вона – найкраща кінцівка коротенького спілкування.
Промовлена з посмішкою, - дарує радість і добро навколишньому світу.
Щодня кажучи одне одному «дякую» пам’ятаймо, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця. «За добрий привіт – добра відповідь», «Добре слово дорожче багатства», «Погано жити без ласкавого слова», «Тепле слово і в мороз зігріє», – говорить народна мудрість!
Тож дякуйте і посміхайтесь.
І уявіть, настільки досконалішим стане світ завдяки вам.
Дякуємо усім друзям нашої бібліотеки! Спасибі, що Ви з нами!
Ми бажаємо Вам чути ці чарівні слова "дякую" і "спасибі" щодня за всі ваші добрі справи!
Хай вас завжди оточують привітні та ввічливі люди!
Будьте щасливими!
|