14 жовтня в Україні відзначається державне свято – День захисника України, встановлене Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року №806, на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності нашої країни, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, збереженню та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турбот про захисників рідної землі.
Цей день було обрано не випадково, бо саме 14 жовтня відзначається велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Українцям завжди була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і всіляких негараздів. Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів: згідно з літописами, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. З цим святом співпадає святкування Дня українського козацтва. Для запорожців це свято було храмовим, адже у центрі козацької твердині завжди стояла Покровська церква. Саме на Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана і старшину. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козаки виступали справжніми захисниками рідної землі, оборонцями віри, моралі та державницьких традицій України.
З огляду на традиції та глибокий історичний зміст, День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і захищає її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за незалежність і суверенітет.
Бібліотекарі читальної зали підготували книжково-ілюстровану виставку-панораму «Мужність і відвага крізь покоління», присвячену Дню українського козацтва та Дню захисника України. Для ознайомлення представлені видання (фотоматеріали, художня література, документальні твори), які висвітлюють історію козацтва та його славетних представників, традиції та звичаї Запорізької Січі; оповідають про загиблих на Майдані, Героїв Небесної Сотні, справжніх захисників, які й сьогодні віддають свої життя за цілісність та неподільність нашої держави, за світле та щасливе майбутнє наших дітей.
Чудовим доповненням виставки є роботи: вишиті бісером картини, ікона, працівниці бібліотеки майстрині Ольги Шаляпіної.
Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої читальної зали!
Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати та шанувати наших героїв.
Підготували Ірина Мащенко та Вікторія Фіалковська, бібліотекарі читальної зали |