Щорічно 24 травня, в День вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, в Україні відзначається День слов’янської писемності й культури (відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року №1096/2004 року).
За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов'янську абетку, започаткувавши таким чином розвиток слов'янської писемності. За ім'ям творця абетки вона стала називатися "кирилицею", якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма. Коли Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом, запитали, скільки часу він творив слов'янську абетку, то він відповів, що "три місяці і все життя, бо просвіщати народ без письмен його мови, що намагатися писати на воді!". Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.
Бібліотекарі читального залу Марганецької центральної міської бібліотеки оформили відкритий перегляд літератури «Слово писемне – безцінний здобуток слов’ян», переглядаючи який, відвідувачі бібліотеки зможуть ознайомитись із виданнями, присвяченими видатним просвітникам – Кирилу та Мефодію, дізнатись про цікаві факти з питань історії виникнення, розповсюдження і функціонування слов’янських мов, отримати інформацію про розвиток слов’янської культури в сучасному світі тощо.
Запрошуємо до бібліотеки переглянути відкритий перегляд літератури до Дня слов’янської писемності й культури! |