До 80-річчя нашого рідного і любимого міста Марганця, біля скверу ім. Т. Шевченка отримала свій початок Алея поетів міста.
![](/2013Kozak/leja_poetiv_khvostik.jpg)
Сьогодні її відкриває найяскравіше ім’я прозаїка, поета, члена Національної спілки журналістів України, члена Асоціації українських письменників Віри Павлівни ХВОСТИК. Вона любила Україну, український народ і рідне місто Марганець. Любила безсмертне слово Кобзаря і більше 50 років віддала творчості. Саме за її задумом побачили світ три збірки марганецький поетів: «Величальная Марганцу», «Город серебристых тополей» та «Краю мій лелечий». Працювала Віра Павлівна в місцевих газетах «Шахтар Марганця» , «Марганчанка». Десять років редагувала літературно-художній додаток до газети «Марганчанка». Вона була автором книг: «Мелодія серця», «Улица имени сына», «У щастя два крила».
Саме Віра Хвостик об’єднала навколо себе усіх марганецький поетів, прозаїків та художників. Вона стояла біля витоків створення на початку 90-х років ХХ ст. міського літературного об’єднання «Боян» (ідея створення якого належить поету і художнику Олені Анатоліївні Яковіткіній, перші засідання «Бояну» проходили в її будинку).
Віра Павлівна Хвостик керувала «Бояном» до вересня 2014 року. В пам’ять про свого вчителя, «хрещеної матері» всіх «пишучих» марганчан, колеги по перу, творчі люди дали нове ім’я міського літературного об’єднанню – «Віра».
Колектив центральної міської бібліотеки ім. М. Островського, читачі бібліотеки, члени міського літературного об’єднання «Віра» вдячні всім-всім землякам за ідею створення в місті Алеї поетів і відображенні на ній світлого імені Віри Хвостик.
Лідія Пономарьова,
директор Марганецької міської ЦБС
|