30 вересня щорічно в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Засновано це свято згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 року. В цей день ми приділяємо надзвичайну увагу всій бібліотечній спільноті, а це – бібліотеки всіх систем і відомств та бібліотечні працівники, це – безцінний скарб – наші користувачі, завдяки яким бібліотеки і існують вже протягом багатьох років, і обов’язково це ті документи, які наповнюють бібліотечні фонди.
В цьому році заходи до Всеукраїнського дня бібліотек ми поєднали під загальною назвою «Бібліотечний караван». З 25 по 30 вересня щодня в бібліотеці і біля бібліотеки будуть проходити різноманітні заходи.
25 вересня до ЦМБ ім. М.Островського, головної книгозбірні нашого міста, на урок української літератури завітали учні 9-го класу ЗОШ №12 з вчителем Сергієм Володимировичем Постоєнко. Саме ця зустріч розпочала насичене подіями та заходами бібліотечне свято.
До уваги старшокласників було запропоновано огляд краєзнавчої бібліотечної виставки «Поетичне сузір’я Придніпров’я». Виставку, яка складалася з трьох розділів, оформила і зробила її огляд провідний бібліотекар Т.Ф.Мархасіна.
Перший розділ мав назву «Поети Дніпропетровщини у фонді ЦМБ ім.М.Островського». Тетяна Федорівна звернула увагу на загальну книгу до цього розділу «Антологія поезії Придніпров’я», яка покликана дати уявлення про здобутки поетів, як тих, хто пішли з життя, так і тих, хто працює у цьому жанрі і нині. Далі бібліотекар запропонувала присутнім ознайомитися з окремими поетичними збірками наступних авторів: Сергій Бурлаков, Віктор Корж, Борис Мозолевський, Наталка Нікуліна, Олександр Ратнер, Ганна Світлична, Іван Сокульський, Олександр Стовба, Костянтин Чернишов, Михайло Чхан, Анна Шепітько.
«Поетична скарбниця міста» головний розділ виставки. На ньому представлена творчість наших талановитих марганчан. Справжнім скарбом бібліотекарі вважають колективні збірки поетів м.Марганця: «Величальная Марганцу» (2003); «Город серибристых тополей» (2005); «Краю мій лелечий» (2009). До кожної з них увійшло близько п’ятдесяти авторів. Всі вони різного віку, різного соціального положення, але їх об’єднує любов до поезії і те, що вони – марганчани.
Наступні документи представлені на виставці є особисті збірки письменників. А саме: Анатолія Антоненко, Людмили Алієвої, Григорія Бідняка, Анатолія Гнєзділова, Лариси Гончарової, Алли Кислої, Володимира Зотова, Тетяни Кошкіної, Любові Лопатюк, Анатолія Мельника, Володимира Пугача, Віри Сокур та Віри Хвостик. При огляді цього розділу бібліотекар зачитала декілька віршів з представлених поетичних збірок.
Третій розділ виставки, це як би підрозділ другого «Самвидав бібліотеки». В ньому були представлені саморобні книги авторів, які не мають збірок надрукованих у видавництвах. Ці книги були виготовлені завдяки праці бібліотекарів. Вони нас знайомлять з творчістю Юрія Третяка, Олександра Багаутдінова, Олега Жиги, Ігоря Саглаєва та інших.
Всі книги представлені на виставці з краєзнавчого фонду ЦМБ ім.М.Островського, де зберігаються унікальні видання по історії та культурі нашого краю і кожна з них стане у пригоді учням при вивчені літератури рідного краю.
Підготували: Тетяна Мархасіна, провідний бібліотекар
ЦМБ ім.М.Островського та Інна Кандала, методист ЦБС |